Офіційна заява розвідки США: Росія обстрілює Україну (СУПУТНИКОВІ ФОТО)

Державний департамент США офіційно оприлюднив у неділю матеріали директора національної розвідки США з поясненнями про супутникові знімки, поширені раніше цього дня американськими дипломатами й журналістами в соцмережах, які доводять факти обстрілу України з Росії.

Як мовиться в повідомленні, фотографії є доказами того, що російські війська вели вогонь по українських військових зі свого боку кордону і що підтримувані Росією сепаратисти використовують важку артилерію, надану Росією, при нападах на українські війська вже зсередини України.

Перший знімок показує наслідки одного з таких обстрілів українських військ в Україні з Росії, що стався 25–26 липня. На російському боці кордону на ґрунті видно сліди пусків ракет із реактивних систем залпового вогню, спрямованих у бік позицій українських військ на території України. Біля українських позицій у землі видно вирви від вибухів ракет.

Другий знімок – обстріл території України з російського боку кордону 23 липня з самохідних артилерійських установок, що, як мовиться в повідомленні, є на озброєнні тільки в російських військових частинах. Бойові машини націлені в бік української військової частини на території України. На землі біля української частини видно вирви від вибухів, характерні для снарядів самохідної чи несамохідної артилерії, але не ракет із реактивних систем залпового вогню.

На третьому знімку детальніше показані наслідки цього обстрілу 23 липня – фото однієї з трьох обстріляних українських позицій до і після обстрілу.

Четвертий знімок теж зображає результати обстрілу з реактивних систем залпового вогню 21 липня, але цього разу сліди на ґрунті в місцях пуску ракет розташовані біля кордону з Росією, але вже з українського боку. На думку США, це свідчить, що установки передали сепаратистам із території Росії. Вирви від вибухів видно в одному випадку біля позицій українських військ, в іншому – в одному з сіл.

Українські військові давно заявляють, що їхні позиції неподалік російського кордону нерідко обстрілюють або з напрямку кордону, або й із території Росії. Ці заяви підтверджували в соцмережах і самі росіяни, мешканці прикордонних сіл, і солдати, які хвалилися своїми обстрілами. Західні розвідки теж заявляли, що мають підтвердження обстрілів України з російської території. Росія відкидає всі докази цього й називає їх неправдивими.

тероризм росія

Знак гривні
Знак гривні