Активісти підозрюють щось нехороше і вимагають ратифікації угоди з ЄС негайно
Громадські активісти звернулися до президента Порошенка з вимогою негайно передати підписану Угоду з ЄС на ратифікацію до парламенту.
27 червня цього року в Брюсселі було завершено процедуру підписання Угоди про асоціацію між Україною з однієї сторони та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії та їхніми державами-членами з іншої сторони (далі – Угода про асоціацію).
Цей договір став справжнім символом боротьби української нації за європейське майбутнє для України. Набуття ним чинності остаточно закріплює європейський вибір нашої країни.
Водночас, Угода про асоціацію – це й інструмент для проведення системних реформ в нашій країні, які враховуватимуть європейські норми та стандарти, кращі практики європейського врядування, а також досвід інших країн, які у свій час готувалися до вступу до євроспільноти.
Як відомо, для ратифікації аналогічної угоди Молдові знадобилося три дні, а в Україні це питання ще й досі залишається відкритим. Натомість, у ЗМІ розповсюджується інформація про "технічні" процедури підготовки ратифікації Угоди про асоціацію, виконання яких нібито потребує досить тривалого часу.
У разі зволікання процесу ратифікації Угоди про асоціацію з 1 листопада цього року перестане діяти односторонній режим зі сторони ЄС, який передбачає скасування митних зборів і бізнес буде змушений знову сплачувати мита.
Для бізнесу, який вже зараз несе величезні втрати від зупинення торгівлі з Росією, необхідність знову сплачувати ці мита матиме справді негативні наслідки: зменшення обсягів виробництва, скорочення постачання товарів, зменшення прибутків, необхідність скорочення працівників тощо.
Затягування ратифікації Угоди з ЄС – це не тільки ризики для бізнесу, а й втрачені можливості для зміцнення громадянських прав і свобод, а ще й загроза міжнародній репутації України.
Враховуючи зазначене, активісти звернулися до президента, з проханням невідкладно вжити заходів для завершення підготовки Угоди про асоціацію до ратифікації та, відповідно до п.6 статті 9 Закону України N1906-IV "Про міжнародні договори України", внести відповідний законопроект щодо ратифікації зазначеної Угоди до Верховної Ради України.
Експерти громадської ініціативи Реанімаційний пакет реформ
та народні депутати України
міжфракційного об'єднання "Платформа реформ"