Досьє на банди, які контролюють різні частини Донбасу (ІНФОГРАФІКА)

У боях бере участь кілька майже не пов'язаних між собою бандформувань. Зі своїми командирами й устремліннями.
 
Донецьк
 
Це столиця регіону й місто, де розташувався уряд самопроголошеної "Донецької народної республіки".
 
Охороняють його відразу декілька підрозділів, що формально підкоряються "прем'єр-міністру" "ДНР" Олександру Бородаю. Найвідоміший з них - добровольчий батальйон "Восток", організований на самому початку бунту комуністів і регіоналів.
 
Командир "Востока" - колишній головний "альфівець" донецької СБУ Олександр Ходаковський, він же глава служби безпеки "ДНР". Спочатку підрозділ формувалося на основі колишніх "беркутівців" і "альфівців", ворогів Майдану, згодом до нього додалися путінські найманці від ФСБ. Саме "Восток" зазнав великих втрат в битві в аеропорту міста.
За деякими даними, тоді загинуло близько сотні бійців.
 
Більш "збитою" й організованою силою вважається "Оплот". Саме його мерзотники викрадали, катували і вбивали активістів Майдану, підпалювали машини в Києві. Їх фінансує Янукович. Вони свого часу захопили будівлі донецької мерії та обласного телебачення. Кажуть, тут дуже жорстка дисципліна і казармений стан.
 
Є й третя сила - "осетинський батальйон". Саме його представники охороняють блокпости на найнебезпечніших ділянках поблизу міста.
 
Особливістю донецької банди можна назвати те, що вона зосереджена в місті та за його межами в бій не вступає і акцій не проводить.
 
Луганськ
 
Тут одна сила - "Армія південного сходу" з командиром Валерієм Болотовим. Колишній КГБіст - десантник. Найближче оточення Болотова - це офіцери-відставники. "Болотовці" практично повністю контролюють Луганськ і кажуть, що забезпечують у місті порядок. Так само як і донецькі ополченці, луганські дотримуються оборонної тактики, залишаючись в межах міста.

Винятком можна вважати бої біля міста Щастя, селищ Станично-Луганська, Металіст поблизу обласного центру.
 
Слов'янськ
 
Багатостраждальне місто Донецької області, яке опинилося в епіцентрі протистоянь.
 
Бої тут йдуть з початку квітня. Терористами тут керує Ігор Стрєлков (Гіркін) - громадянин РФ. Саме тут бандити несуть найважчі втрати. Стрєлков не обмежується однією лише обороною міста. Його диверсійні групи вчинили кілька вилазок на суміжні території. Допомагають їм у цьому союзники з півночі (батальйон Мозгового з Лисичанська) і з півдня (загони Бєса (Безлер), які базуються в Горлівці.
 
Лисичанськ
 
Батальйон Олексія Мозгового - нечисленний, але добре організований. При цьому лисичанські бандити не обмежуються обороною міста, часто беруть участь у операціях на суміжних територіях. За що неодноразово отримують подяку від Стрєлкова.
 
А от з сусідами по області, "болотовцями", Мозговий свої дії координує менше, і це викликає роздратування і нерозуміння у Валерія Болотова.
 
Красний Луч, Антрацит
 
Тут окопалися ряджені "козаки" отамана Миколи Козіцина. Вони грабують і мародерствують. "Отаман" зі своїми сотнями зайшов у шахтарські міста Луганської області на початку травня і по суті взяв їх під свій контроль. Діє виключно за власними рішеннями і, схоже, практично не погоджує їх з іншими лідерами бандитів. За що неодноразово піддавався критиці з боку Болотова і Стрєлкова.
 
Сніжне
 
Це найзагадковіша гаряча точка на карті Донбасу. Озброєні люди з'явилися тут на початку червня. З важкою технікою і зенітками. Відразу ж почали обкопуватися, створюючи потужний укріплений вузол. Місцеві жителі відзначали - бійці однаково екіпіровані, колони техніки рухаються за всіма правилами військової науки. Ясно, що ця група путінських найманців досі так і не позначила свого лідера.

Джерело: UaInfo

донеччина луганщина кримінал тероризм

Знак гривні
Знак гривні