Підсумок за 14 квітня: влада сяк-так, але нарешті почала діяти, світ із нами, Росія - аутсайдер

За підсумками 14 квітня.

З поганого:

1 . Екстремісти продовжують безчинствувати на сході України. Влада ставить ультиматуми, але ніхто на них не реагує. Навпаки: екстремісти почали висувати власні ультиматуми, як це було сьогодні в Луганську - вимагають, щоб обласна влада не підпорядковувалася Києву .

Я вже говорив, повторю ще раз, пише Дмитро Тимчук: ніщо так не провокує насильство, як небажання захищатися. Чим частіше влада висуває ультиматуми, і потім нічого не робить, тим більше скепсису викликають її загрози. А сьогоднішня «пропозиція» Турчинова провести спільну антитерористичну операцію з миротворчими силами ООН - це взагалі по суті заява української влади про власне безсилля.

Якби потім не стало відомо, що той же Турчинов підписав нарешті указ про початок антитерористичної операції (АТО), я б сказав: хлопці, Україну зливають. Але поки не все втрачено. Принаймні, хочеться в це вірити, хоча все відбувається з найжорстокішим і злочинним запізненням.

2 . У Кремлі заявили, що «надходить дуже багато звернень з регіонів Східної України , адресованих особисто Путіну, з проханням допомогти».

Чим пахне російська «допомога», прекрасно всі розуміють. Для чого звучать ці заяви - теж.

У випадку з Кримом Путін заднім числом придумав «дані соцопитувань», які нібито показали прагнення кримчан стати частиною Росії. Мовляв, тому й почав агресію. Зараз Москва намагається заздалегідь створити виправдання для свого вторгнення вже в східні регіони.

3 . За нашою 25-ю окремою повітряно-десантною бригадою. Сьогодні російські ЗМІ повідомили, що вона перейшла на сторону екстремістів в Слов'янську.

Це неправда. Ні на чию сторону бригада не переходить.

Правда в тому, що дійсно виникли проблеми з її застосуванням у ході антитерористичної операції. На жаль, ми поки не можемо повідомити подробиці. Але про зраду мова там і близько не йде.

4 . Партія регіонів закликала українських військовослужбовців не виконувати "незаконні накази чинної влади".

На цю заяву немає слів - тільки, як кажуть у народі, слина й мат. З подачі і під заступництвом цих поганих лицемірів всього два місяці тому на Майдані «правоохоронці» розстрілювали громадян, які без зброї виступали за демократію під прапорами України (а на Київ, до слова, стрімголов мчали брати участь у розстрілах армійські підрозділи - вчасно Майдан переміг).

Тепер вони віщають про «злочинні накази» , коли йдеться про російських агрессорів і збройних терористів, які вчиняють екстремістські акції під прапором Росії.

Мені здається, поки ми не вичистимо цю нечисть із владних кабінетів і парламентських крісел , про вільну Україну говорити рано.

З хорошого:

1 . Засідання Радбезу ООН показало: Росії вже ніхто не вірить. Одночасно лідери ЄС заявили про готовність на наступному тижні прийняти нові санкції проти Росії. США заявляють про готовність зробити це, зі свого боку, і ще раніше - вже з завтрашнього дня.

Факт очевидний: Росія стала світовим ізгоєм. Особу нового Рейху розглянули всі. Питання лише в тому, наскільки світ готовий радикально вирішувати проблему по імені «Путін».

2 . Дуже довго і дуже сумно , але все ж на схід перекидаються підрозділи наших силовиків.

Таке враження, що в Києві не зовсім розуміють, що рахунок йде на години. Але, тим не менш, це процес іде. І на даний момент тут зібрані досить вражаючі сили. Питання лише в тому, хто і як ними розпорядиться.

3 . Втім, на це запитання є відповідь: нарешті підписаний указ про початок АТО. Паралельно першим заступником глави СБУ і главою антитерористичного центру при СБУ призначено Василя Крутова. Його вже в пресі назвали «легендою спецпідрозділу «Альфа». Добре також, що з Крутовим повертається стара гвардія .

У спецслужбах впевнені, що цей генерал і його хлопці зможуть спланувати та організувати проведення досить ефективною операції . Дуже будемо сподіватися - бо це, схоже, остання надія зберегти Схід у складі України.

донеччина криза луганщина

Знак гривні
Знак гривні