Сьогодні Росія почала активну фазу спецоперації по захопленню Сходу України, починаючи з Донбасу (ОНОВЛЕНО 20:53)

Оновлено 20:53: за останніми повідомленнями, російський спецназ захопив також будівлю МВС в Краматорську (див. фото). На цей раз міліція відстрілювалася, є один поранений міліціонер.

Краматорськ

20:30 Тим часом, міліція на кордоні Харківської області зупинила колону з київськими активістами, що їхали у Харків на підтримку мітингу за Україну. Затримано 70 чоловік, побито людей та машини, в тому числі учасників Автомайдану.

Після того, як декілька діб тому за сприяння лояльних силовиків були захоплені будівлі СБУ та МВС у Донецьку та Луганську, сьогодні диверсійні групи спецназу Росії почали один за одним захоплювати будівлі МВС та СБУ, та роздавати зброю у містах Донецької області.

Поведінка диверсантів практично співпадає з тою, що була у Криму. Виконавці теж одні й ті ж:

Снайпер, що захоплював військові частини у Криму

Той самий снайпер, тепер у Словянську

Типова ситуація склалася в Слов'янську. Захоплені будівлі відділу міліції та СБУ. Операцію провели "зелені чоловічки", які дуже схожі на тих, що діяли в Криму. Ситуація ускладнюється тим, що місцеві силовики як мінімум не чинять спротиву, а часто і допомагають "прибульцям".

Цікаво, що очевидці стверджують - диверсійна група в Слов'янську перед нападом зробила марш-кидок (судячи по бруду на взутті та формі). Водночас, над Слов'янськом був знятий на відео щонайменш один військовий гелікоптер. Не виключено, що саме за допомогою гвинтокрилів диверсанти були доставлені в міста, де відбулися захоплення.

Крім Слов'янська, також захоплені райвідділки в Красноармійську і Червоному Лимані. "Діють професійні диверсанти", - йдеться в повідомленні очевидців.
***
ОНОВЛЕНО 20:04 МВС спростовує втрату відділків у Красноармійську, Червоному Лимані і Краматорську:" У Краматорську та Красноармійську план «Фортеця», який був введений ще вранці, дозволив запобігти спробі захоплення будівель. У місті Червоний Лиман будівлю міліції ще о 8 ранку було взято під охорону спільними силами правоохоронців і місцевих жителів. В результаті озброєні люди, які прийшли туди близько 15-00, не змогли вчинити спробу штурму будівлі. Наразі спільна охорона будівлі триває."
***
Крім того, подробиці подій у приміщенні міліції в Червоному Лимані розповів активіст донецького Євромайдану Максим Касьянов. За його словами, загарбників було близько 30 осіб, вони були одягнені в камуфляж і діяли чітко.

"Це не мирні мітингувальники, вони були озброєні. Повторюється кримський сценарій", - сказав активіст. Він також повідомив, що "зелені чоловічки" роздали зброю протестувальникам, яких зібралося біля Червонолиманської міліції близько 70-80 осіб.

Тобто, алгоритм наступний - поступово у кожному місті Донбасу буде захоплена вся зброя і будівлі МВС та СБУ. Зброю будуть роздавати нечисленним, але активним місцевим мітингувальникам. Інша частина мітингувальників будуть працювати живим щитом. Таким чином, диверсанти і сепаратисти сподіваються захопити і втримати щонайменш Донецьку та Луганську області.

донеччина війна росія

Знак гривні
Знак гривні