Роботи замість журналістів пишуть прості новини для LA Times

Це дозволяє, з одного боку, оперативніше повідомити про події, де роль грає лише оперативність - а журналістам звільнити час для більш творчої чи складнішої роботи.

Так, сайт газети LA Times перших повідомив про землетрус, що відбувся 17 березня у Лос-Анджелесі. Це стало можливим завдяки програмі-роботу для написання новин. Про це пише Медіасапіенс.

Автор програми The Quakebot журналіст LA Times Кен Швенке пояснив, що вона аналізує повідомлення Геологічної служби США. Якщо в повідомленні йдеться про землетруси визначеної магнітуди, що відбуваються в Лос-Анджелесі, програма підставляє ці дані у раніше створений шаблон і відправляє до служби новин. Написані таким чином повідомлення переглядає випусковий редактор і приймає рішення про публікацію.

За словами Кена Швенке, з моменту надходження інформації від Геологічної служби до появи новини про землетрус в Лос-Анджелесі 17 березня пройшло не більше трьох хвилин.

В LA Times подібні алгоритми використовують для написання деяких новин для кримінальної хроніки. У цьому випадку програма аналізує зведення екстрених служб.

Автор програми переконаний, що вона допомагає зекономити час та сили, однак не може стати заміною журналістам.

медіа технології

Знак гривні
Знак гривні