МВС мусить розкрити, хто ж віддав накази бити людей

Окружний адміністративний суд Києва зобов'язав Міністерство внутрішніх справ надати накази, на підставі яких "Беркут" діяв 30 листопада на Євромайдані, 1 грудня біля адміністрації президента, а також 11 грудня на Майдані.

Про це, як пише "Дзеркало тижня", на своїй сторінці у Facebook повідомив позивач у цій справі, народний депутат Юрій Дерев'янко.

В понеділок у суді проходило засідання у справі про розгін Євромайдану 30 грудня. Суд на засіданні задовольнив клопотання про витребування документів у МВС:

1. Документи (у тому числі, накази), на підставі яких спецпідрозділ "Беркут", внутрішні війська та інші були направлені і перебували в Києві у ніч з 29 на 30 листопада на Майдані Незалежності, 1 грудня біля адміністрації президента 11 грудня на Майдані Незалежності.

2. Рапорти всіх працівників МВС, зокрема, спецпідрозділу "Беркут", які були учасниками цих подій.

3. Матеріали перевірок, проведених за фактами застосування працівниками МВС заходів фізичного впливу до учасників мирних зборів та документи про притягнення до відповідальності (дисциплінарної) співробітників МВС у тому числі, "Беркута";

4. Інформацію про надходження заяв (скарг) від громадян про заподіяння їм тілесних ушкоджень працівниками МВС і документи про результати розгляду і перевірки.

При цьому, суд не задовольнив аналогічне клопотання до Генпрокуратури, КМДА, Київської міської клінічної лікарні швидкої допомоги Київської міської станції швидкої медичної допомоги про надання відомостей та документів про кількість громадян, які звернулися за отриманням медичної допомоги внаслідок заподіяння їм тілесних ушкоджень 30 листопада, 1 грудня, 11 грудня.

Суд залучив МВС в якості третьої особи до судового процесу без права позовних вимог. Наступне засідання суду призначено на 23 січня 2013 року, на 10:00.

міліція Євромайдан

Знак гривні
Знак гривні