Всесвітньо відомий архітектор збудує модерну церкву у Львові

Архітектор Маріо Ботта нещодавно відвідав Львів з презентацією проекту, який буде втілено у Львові.

Ботта прибув до Львова на запрошення парафіяльного центру Згромадження Оріоністів у Львові, які й стали замовниками храму у Маріо Ботти, повідомляє Рostpaper.

Комплекс для центру Згромадження Оріоністів у Львові зведуть на вул. Лінкольна, сюди входитимуть: нова церква, монастир, ораторій, будинок для неповносправних та будинок для дітей та учнів. Частина комплексу вже збудована, зараз Маріо Ботта працює над планом нової церкви, яка виглядатиме у формі купола та буде збудована з каменю.

Маріо Ботта

«Цим проектом ми хочемо збудувати внутрішній простір міста, щоб периферія також стала привабливим місцем, - каже Маріо Ботта. - Стосовно нової церкви, то я вже робив декілька проектів і врешті-решт прийшов до цього варіанту. Сказати точніше, це припущення, над яким ми зараз працюємо. Це просто купол, який стає також будівлею з єдиним джерелом світла – круглим вікном у стелі, куди заходить світло. Ідея полягає в тому, щоб взяти це світло та розповсюдити його через вібрацію дерева. Мова йде про ідею заповненого-порожнього, щоб максимально підкреслити ідею купола. Ми не звикли жити у куполі, це десь у вишині, там де живуть ангели, архангели, картини – ми там не буваємо. В цьому випадку, я би хотів, щоб цей купол вступив у діалог з віруючими. Зовнішній мур має бути з каменю. Це не так легко зробити купол з каменю, звичайно їх роблять із зовсім інших матеріалів, в цьому складність цього проекту. Ще триває робота над проектом, я не знаю, куди він мене приведе та як він буде виглядати в кінцевому варіанті».

архітектура львівщина

Знак гривні
Знак гривні