На Львівщині відмовилось від газу ціле містечко
Райцентр Золочів на Львівщині - перше містечко в Україні, яке повністю відмовилося від газу для опалення, і перейшло на його альтернативу – усі котельні працюють на дровах.
Міські чиновники кажуть: до такого рішення підштовхнули високі ціни на газ і щорічні заборгованості. Тепер, завдяки дровам, хочуть зекономити зо три мільйони гривень на рік, розповідає 5 канал. Усі бюджетні установи – а їх майже півсотні – та близько півтисячі квартир Золочева відтепер гріються завдяки дровам.
Надія Степанова каже, ще торік у жовтні в квартирах було холодно. Цього року – навіть вікна прочиняють. «В мене в хаті, в квартирі – тепло. Навіть дуже тепло. Я вночі відкриваю балкон, тому що мені задушно спати», - розповідає мешканка Золочева.
У дитячому садку кажуть: ще торішньої зими температура в групах ледве сягала шістнадцяти градусів – через перебої з теплом. Цьогоріч і колектив, і батьки задоволені – на термометрі +23. Неля Грицина, завідувачка садочку №7 м. Золочева: «Мами дуже задоволені. В нас сьогодні ранок був в садочку. І всі мами висловили велику подяку».
Торік у місті реконструювали п’ять котелень, які обслуговують бюджетні установи. Цього року до початку опалювального сезону переобладнали ще дві. Відтак, повністю перейшли на дрова.
У місті кажуть, сировини для опалення не забракне, адже у навколишніх лісах щороку проводять санітарну рубку дерев. Володимир Москва, головний інженер ТЗОВ «Золочів енергоресурс»: «Планова чистка складає десь порядка сорока тисяч кубометрів лісу. Загальні плани по споживанню на цілий опалювальний сезон для підприємства – це є 9 тисяч кубометрів газу. Тобто, ми беремо одну четверту лісу. І ше три четвертих запасу є».
Міський голова стверджує: щороку Золочів мав заборгованість перед газопостачальниками понад три мільйона гривень – а все через високі ціни на газ. Відтепер ці кошти можна заощадити. А для міста з майже п'ятнадцятимільйонним бюджетом – це чимала економія. Ігор Гриньків, міський голова Золочева: «Наш бюджет 14 мільйонів. То, практично, ми десяту частину бюджету зекономили відразу. Ми складаємо плани і впродовж п’яти років поміняємо всі тепломережі, 10 кілометрів, на попередньо ізольовані труби».
На реконструкцію котелень місто не витратило жодної гривні. Переобладнали все коштом інвесторів, яким на 10 років передали в оренду оновлені котельні.
Це не перше місто, яке намагається економити на опаленні. Наприклад, Ужгород взагалі відмовився від центрального опалення. Усі установи та житлові будинки були переведені на автономне опалення.