На Львівщині відновили справжню криївку УПА і озброїли її кулеметами

У лісовому масиві Бакоцино, що неподалік села Новошино Жидачівського району Львівщини, 20 жовтня відбулося відкриття відновленої повстанської криївки на місці загибелі головного ідеолога підпілля Петра Федуна (Полтави).

В урочистостях взяли участь депутати, Герой України Юрій Шухевич, різні делегації та громадськість, повідомляє Львівський портал.

Зокрема, депутат Львівської обласної ради Андрій Холявка у своєму виступі подякував усім причетним до відновлення криївки і висловив сподівання, що це місце стане місцем паломництва для молоді, для підростаючого покоління.

Водночас помічник народного депутата України Олега Канівця Роман Балицький передав від парламентаря подарунок для криївки – два кулемети, які займуть чільне місце в експозиції й додадуть реалістичності у відтворенні внутрішнього інтер’єру партизанського схрону.

У лісовому масиві Бакоцино, що поблизу села Новошино Жидачівського району, знаходилася база референтури і пропаганди та криївка члена Проводу ОУН Романа Кравчука (Максима). У листопаді 1951 року на базу Максима прийшов зимувати член Проводу ОУН, полковник УПА, головний ідеолог підпілля Петро Федун (Полтава). Через витік інформації МГБ організувало велику операцію, у якій взяли участь близько 5 тисяч чекістів, 200 машин, 100 розшукових собак. 22 - 28 грудня 1951 року лісовий масив було блоковано по периметру. Криївки Кравчука і Федуна впали, а провідники зі супроводом загинули у бою. На місці, де була криївка Федуна (Полтави), місцева громадськість минулого року поставила пам’ятний знак, а цього року поновила криївку. Нині це відновлений криївка-музей.

війна упа історія львівщина музей

Знак гривні
Знак гривні