Війна фріків. Через шматок Одеси посварилися Ківалов і Марков

Два нардепи із фракції «Партія регіонів» Ігор Марков та Сергій Ківалов побили горшки через ласий шматок землі на морському узбережжі Одеси. Марков звинуватив Ківалова у спробі під виглядом будівництва церковно-приходської школи заволодіти 10 га території міжрейсової бази моряків у центрі міста-курорту й побудувати там котеджі. У відповідь на це Ківалов заявив, що насправді це Ігор Марков та його молодший брат Олег давно виношують плани забудувати цю місцину житлом для VIP-персон, а тому і пішли на нього війною.

Автор: Сергій Горицвіт, Одеса

Конкуренти, маючи власні телеканали та безліч заангажованих ЗМІ, упродовж місяця поливали один одного брудом. А остільки рішення про виділення землі під забудову залежить від Одеської міськради, то вони вивели під її стіни у день її чергової сесії 18 липня свої масовки. Прихильники нардепа Сергія Ківалова, захопивши стратегічний плацдарм в центрі Думської площі, із допомогою потужних звукопідсилювачів розповідали одеситам про заслуги свого патрона перед містом. Їх опоненти марківці, змушені були прилаштуватися збоку, але це не завадило їм не менш гучно таврувати чергові загарбницькі плани президента юракадемії Ківалова. Площу між двома мітингами перегородили у два ряди працівники міліції та беркутівці. Але спроб, навіть провокативних, влаштувати сутички не було, все обмежилося словесною перепалкою.

Характерно, що представники обох сторін звинувачували своїх супротивників у розкраданні міської власності. А з’ясувати, хто більше приватизував і які корупційні схеми використав, було не просто. Тож обмежусь посиланнями на тексти листівок і плакатів та виступи промовців.

Проти Сергія Ківалова

Його головний високоприбутковий бізнес - Одеська національна юридична академія (ОНЮА). Заради цього в 1997 році він фактично розгромив юридичний факультет Одеського університету, захопив його навчальні приміщення, а особисті справи студентів були без їхньої згоди передані в академію. Далі Ківалов створив приватну імперію – Міжнародний гуманітарний університет (МГУ). Після цього ОНЮА стала відмовлятися від свого майна, приміщень, землі, передаючи все це приватному МГУ.

У 1999 році в районі 8-ої станції Великого фонтана ЮНЮА передала МГУ 0,7 га узбережжя моря, де невдовзі під виглядом навчальної станції та бази відпочинку для викладачів і студентів Ківалов спорудив досить вульгарні хороми для VIP-персон, які одесити назвали «Замком Дракули». За них він вносить до міської казни аж по 1 гривні в рік орендної плати.

У 2003 році на баланс юракадемії було передано морехідне училище №17 нібито для організації на його території Інституту прокуратури. Та про ці плани враз всі забули, коли 5 га землі й усі споруди на ній за звичною схемою опинилися у приватному МГУ. На цьому місці нині височить 22-поверхова «свічка».

Загалом Ківалов володіє нерухомістю ціною в 150 мільйонів доларів. Це і бази відпочинку в Затоці й на Кароліно Бугазі на Одещині, будинки, квартири й офіси в Києві, Москві, Парижі та Лондоні. За словами Олега Маркова, немає жодного клаптика землі, на якому б Ківалов збудував щось для Одеси. Навіть споруджена ним студентська церква й та приватна. Тож вірити такому спритнику, що він тепер ощасливить місто церковно-приходською школою на території міжрейсової бази моряків, немає ніяких підстав. Депутат Одеської міськради Олег Марков, виступаючи на мітингу, заявив, що мова йде про рейдерське захоплення землі, де Ківалов без будь-яких дозвільних документів уже розпочав будівництво. Його слід негайно припинити, а винних притягнути до відповідальності.

Проти Ігоря та Олега Маркових

Не вдаючись до виправдань, Сергій Ківалов відповідає своєму конкуренту словами: «Сам ти злодюга». Він стверджує, що це Ігор та Олег Маркови хочуть украсти 10 га одеської землі в курортній зоні. Вони її вже силкувалися узаконити через підставних осіб, маючи намір збудувати там ще одне комерційне багатоповерхове житло. Ківалов нагадав Ігорю Маркову скандальні історії з привласненням одеських здравниць, таких як «Санаторій ім. Горького», «Санаторій ім.Чувиріна», санаторій «Дружба». Тепер Ігор Марков прагне приватизувати під приватну забудову дитячий санаторій «Зелена гірка».

Виступаючі на мітингу прихильники Ківалова заявили, що брати Маркови давно зазіхають на землю бази моряків ЧМП, плануючи звести там ще один 24-поверховий комплекс «Біле вітрило-2». Вони вже досить витратилися, щоб «прискорити й полегшити» бюрократичні зволікання з видачею дозвільних документів. Та схоже, що плакали їхні грошики, витрачені на хабарі.

Одного поля ягоди

Мітингувалидовго. Першими видохлися марківці. А може вони припинили свою акцію, яку підтримали ще й кілька активістів «Партії Сталіна», дізнавшись що сесія міськради стала на бік Ківалова і дала дозвіл благодійному фонду «Студентська церква» (засновник нардеп Сергій Ківалов) розробляти детальний план території під будівництво церковно-приходської церкви на території міжрейсової бази моряків. Тож виходить, що й на масовку брати Маркови, які пообіцяли залученим до неї студентам заплатити по сто гривень, витратилися марно.

Прихильники Ківалова не забули похвалити його за прислужництво Москві, за розроблений з його участю закон «Про засади державної мовної політики», на підставі якого Одеська мерія першою в Україні проголосила російську мову регіональною в місті. Водночас лунали прокльони на адресу Євросоюзу та НАТО, виступаючі, повторюючи один одного, твердили, що наш шлях лежить у Митний союз, у Росію. Проти цього не заперечували й учасники нібито альтернативного мітингу, адже обидва нардепи і Марков, і Ківалов є провісниками проросійської ідеологічної позиції.

Рятуючись від спекотного сонця й оглушливих мітингів під тінистими платанами Приморського бульвару, я розговорився тут із викладачем юридичної академії. Жінка відверто сказала, що їх під погрозою звільнення зобов’язали взяти участь у цій акції, а залученим студентам пообіцяли заплатити по 30 гривень. Про протистояння двох одеських олігархів сказала: «Одного поля ягоди й одним духом дишуть. Де тільки були очі в одеситів, коли вони таких крадіїв у парламент обирали? Я за регіоналів не голосувала, бо для них влада – корито, доступ до казни, усіляких народних ресурсів. Волосся дибки стає, коли чуєш, чим «уславилися» наші народні обранці. Навіть опозиція не здатна так дискредитувати Партію регіонів, як це зробити Сергій Ківалов та Ігор Марков. Ось за це їм спасибі».

дерибан ківалов одеса марков одещина фріки

Знак гривні
Знак гривні