В прямому ефірі російського телебачення вибухнув ракетоносій з трьома супутниками (ВІДЕО)

Запуск ракети-носія "Протон-М" з космодрому Байконур у Казахстані обернувся вчора аварією.

Через кілька секунд після старту ракета різко змінила траєкторію польоту, після чого почала розвалюватися й вибухати в повітрі. Її уламки впали біля стартового майданчика.

Причиною падіння "Протона-М" із трьома навігаційними супутниками ГЛОНАСС на борту могла стати відмова одного з кермових двигунів, вважають на Баконурі.

Джерело Інтерфаксу підтвердило, що ракета була некерована з моменту старту. "Її розгойдувало відразу після відриву від стартового стола. Відповідно до програми двигуни ввімкнулися на форсаж і виконували відведення від стартового комплексу. Ракета впала приблизно в 1 км від старту", — повідомив він.

Також джерело на космодромі повідомило, що "над місцем падіння ракети утворилася хмара з парів отруйних компонентів ракетного палива. Вона зміщується в західному напрямку. У зв'язку з цим персонал стартових комплексів, які перебувають на шляху руху хмари, евакуйований".

"Протон" мав вивести на орбіту 3 супутника російської навігаційної системи ГЛОНАСС.
Ракета-носій була оснащена розгінним блоком ДМ-03, установленим уперше після аварії в грудні 2010 року.

Тоді "Протон" не зміг вивести три супутники ГЛОНАСС— вони впали в Тихий океан. Фахівці встановили, що через помилку в конструкторській документації в блок залили півтори тонни зайвого окиснювача.

А в 2007 році "Протон" упав в 40 кілометрах від казахського міста Жезказган.

За матеріалами УП, Кореспондент.

трагедія росія космос

Знак гривні
Знак гривні