У Стамбулі поліція з боєм витіснила мітингувальників з Гезі і Таксім

У Стамбулі після чергових заворушень поліція захопила площу Гезі, на якій протестували мітингувальники.

Наразі бульдозери зносять наметове містечко, розбите активістами.

"Поранених по одному забирає поліція. Журналістів всередину парка не пускають. Акуратна зачистка", - повідомив на своїй сторінці у Facebook Осман Пашаєв.

Поліція ліквідувала табір демонстрантів у парку Гезі, під час ході розгону учасників акції було застосовано сльозогінний газ і водомети. Як повідомляє Reuters з посиланням на очевидців, деяких мітингувальників виносили з парку на ношах і вивозили в каретах "швидкої".

За кілька годин до початку розгону демонстрантів прем'єр-міністр Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган висунув мітингувальникам ультиматум - залишити площу і парк Гезі до неділі, 16 червня.

"Або ви звільните парк добровільно, або правоохоронні органи країни будуть знати, що їм робити", - заявив глава турецького уряду, виступаючи на мітингу перед своїми прихильниками в Анкарі, повідомляє AFP.

Його виступ став реакцією на відмову демонстрантів припинити акції протесту. Вони заявили, що опір буде продовжено, оскільки уряд виконав не всі вимоги. Зокрема, не були покарані винні у застосуванні насильства проти мітингувальників.

Однак перед розгоном мітингувальників барикада, яка перекривала єдиний зручний вхід на сходах біля центрального входу в парк Гезі з боку площі Таксим, була розібрана активістами. Як заявили представники платформи "Солідарність Таксима" / СТ /, це зроблено, щоб "не ускладнювати вхід і вихід перехожих", повідомляє "ИТАР-ТАСС".

Також низка організацій і політичних партій вирішила перейти під керівництво СТ, а не виступати в якості окремих груп, як це було останні 18 діб.

Разом з тим заступник голови правлячої партії справедливості та розвитку Хюсейн Челік заявив, що "продовжувати акцію далі, значити зіпсувати всю справу". "Уряд обговорить прийняте рішення. Ніякими демократичним правами не можна виправдати того, що безневинна спочатку акція призвела до псування державного майна і безладів", - сказав він.

У ніч на 15 червня в Анкарі знову спалахнули заворушення. Демонстранти звели барикади біля будівлі посольства США, на вулицях палили покришки і машини. Поліція застосувала сльозогінний газ і водомети. Було затримано кілька десятків людей.

Джерело: Українська правда

революція туреччина

Знак гривні
Знак гривні