«Хлопчик і його атом». Найдрібніша анімація у світі від інженерів ІВМ

Інженери IBM Research створили найменшу в світі анімацію, рухаючи окремі атоми вуглецю на мідній підкладці за допомогою скануючого тунельного мікроскопа.

Атоми розподіляли в потрібних комірках поверхні кристала міді за допомогою руху зарядженого вістря тунельного мікроскопа. Отриману картину зчитували тим же зондом. При цьому він був віддалений від поверхні пластини на трохи більшу відстань, ніж у «руховому» режимі. Потім для створення нового кадру атоми переміщали на нові позиції.

Фільм складається з 242 кадрів, в яких присутні близько 10 тисяч атомів.

Раніше інженери вже використовували скануючий тунельний мікроскоп для створення зображень з окремих атомів. Так, у 1990 році був створений найменший у світі логотип IBM. Для фільму ж атомів знадобилося набагато більше, а процес його створення затягнувся на 72 години роботи чотирьох фахівців.

Фільм є побічним результатом роботи інженерів, котрі спеціалізуються на створенні магнітних носіїв інформації. Нещодавно та ж група показала, що за допомогою скануючого тунельного мікроскопа один біт інформації можна закодувати маючи всього 12 атомів. Це приблизно в 100 тисяч разів менше, ніж використовується в найщільніших магнітних носіях інформації.

відео технології

Знак гривні
Знак гривні