Опозиція звинувачує владу в дослідах над дітьми-сиротами

Група народних депутатів від опозиційних фракцій вимагають від генерального прокурора, голови СБУ, віце-прем’єр-міністра, відповідального за сферу охорони здоров’я та міністра внутрішніх справ провести невідкладну перевірку численних фактів протизаконних клінічних випробувань сумнівних лікарських засобів на дітях, а всіх посадовців, винних у летальних випадках через застосування неперевірених препаратів та вакцин, - притягнути до кримінальної відповідальності.

Відповідні звернення, у понеділок, 11 березня, направили голова фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк, заступник голови фракції «Батьківщина» Андрій Іванчук, народні депутати фракції «Батьківщина» Павло Петренко, Олександра Кужель, Максим Бурбак, Андрій Пишний, Юрій Вознюк, Геннадій Зубко, Андрій Головко, Тетяна Донець, Лілія Гриневич та Анатолій Дирів, від фракції ВО «Свобода» Олег Махніцький, та фракції «Удар» Роман Романюк.

Так, у документах зазначається, що протягом останніх двох років службові особи Міністерства охорони здоров'я України фактично покривали проведення протизаконних клінічних випробувань сумнівних лікарських засобів на дітях, про що свідчать численні факти, повідомляє прес-служба "Батьківщини".

Зокрема, у відділенні дитячої ендокринної патології державної установи «Інститут ендокринології та обміну речовин ім. В.П. Комісаренка НАМНУ» 26 пацієнтів брали участь у клінічних випробуваннях китайського препарату «Джінтропін» після закінчення строку, визначеного страховим договором. А інформаційні згоди 9 пацієнтів, всупереч вимогам законодавства, були підписані лише одним із батьків, замість обов’язкових двох.

Окрім того, у відділенні дитячої кардіології Науково-дослідного медичного центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України при дослідженні препарату «Босентан» виявлені випадки неповідомлення органів опіки і піклування про участь у клінічному випробуванні одного із дітей. А самі клінічні випробування проводилися без акредитаційного сертифікату закладу охорони здоров’я.

Також, наголошують депутати, клінічне дослідження терапії препаратом «Доріпенемом» в педіатричному відділенні Полтавської обласної дитячої клінічної лікарні проводилося без акредитаційного сертифікату майже півтора року.

У документах також підкреслюється, що у 2012 році Міністерство закупило вакцини проти гепатиту В неналежної якості у ПАТ «Фармстандарт-Біолік», наслідком чого стали численні летальні випадки. Лише за офіційними даними в результаті застосування зазначеної вакцини померло понад 10 дітей.

У зверненнях наголошується, що ці та деякі інші факти порушень чинного законодавства з боку міністерства охорони здоров’я, підприємства «Державний експертний центр», інших підприємств, установ та організацій у сфері охорони здоров’я були викладені у поданні Генеральної прокуратури України, яке ще в листопаді 2012 року було направлено Міністру охорони здоров’я України. Проте на даний час МОЗ не вжило щодо цих фактів жодних заходів.

У фракції «Батьківщина» наголошують, що кричущі факти незаконних випробувань препаратів на дітях та ситуація в галузі охорони здоров’я загалом свідчать про те, що влада оголосила війну своїм громадянам.

«Те, що за фактами порушення закону міністерством охорони здоров’я досі не було вжито жодних заходів є свідченням покривання і замовчування жахливих експериментів над дітьми на найвищому державному рівні», - переконані у фракції.

Із огляду на це, народні депутати від опозиції звернулися до генерального прокурора, голови Служби безпеки України, віце-прем’єр-міністра, відповідального за сферу охорони здоров’я, міністра внутрішніх справ України, міністра доходів і зборів з вимогою провести невідкладну перевірку численних фактів проведення протизаконних клінічних випробувань сумнівних лікарських препаратів на дітях. А всіх посадовців, винних у летальних випадках, пов’язаних із застосуванням неперевірених препаратів та вакцин, притягнути до кримінальної відповідальності.

опозиція медицина влада

Знак гривні
Знак гривні