Фірташ купив групу «Інтер»

Фірташ купив 100% Inter Media Group Limited, виходячи з оціночної вартості $ 2,5 млрд

Тепер не відомо чи продовжуватиметься на каналі політика "демократизації", яку останні місяці оголосив попередній власник Хорошковський.

1 лютого компанія K.H. Media Limited, що належить Валерію Хорошковському уклала угоду щодо продажу 100% акцій компанії Inter Media Group Limited, виходячи з оціночної вартості $ 2,5 млрд. Покупцем групи виступила компанія GDF Media Limited, що належить Дмитру Фірташу (на фото). Про це йдеться в офіційному повідомленні прес-служби телеканалу «Інтер».

При цьому статки Дмитра Фірташа у 2012 році Forbes оцінив у $ 648 млн.

Контроль над телеканалами «Інтер», НТН, К1, «Мега», «Ентер-фільм», К2, «Піксель» і «MTV-Україна» перейде до GDF Media Limited після отримання відповідного дозволу Антимонопольного комітету України.

Коментуючи угоду, Валерій Хорошковський подякував співробітникам групи «Інтер» за плідну багаторічну працю, результатом якої стали лідерські позиції групи на ринку українського телебачення. «За підсумками 2012 року телеканал "Інтер" виборов перше місце за основними аудиторіями 18+ (вся Україна) та 18-54 (50+)», - йдеться в повідомленні прес-служби.

Проте з 2009 року він збитковий.

«За умов що склалися, я не маю можливості забезпечувати розвиток групи, і саме ці обставини стали моєю головною мотивацією щодо продажу», - зазначив пан Хорошковський.

При цьому, за інформацією джерел «Телекритики», сам Валерій Хорошковський зараз перебуває за межами України.

За інформацією «Дусі», у лютому мають відбутися збори акціонерів телеканалу «Інтер» з порядком денним про зміну топ-менеджменту каналу. Замість голови правління Ярослава Порохняка канал можуть очолити власник Film.ua Group і колишній голова правління «Інтера» Сергій Созановський, голова правління групи компаній Star Media і колишній голова правління «Інтера» Влад Ряшин, голова Федерації роботодавців медійної галузі, директор із зовнішніх зв'язків і комунікацій Group DF Дмитра Фірташа, колишній генеральний продюсер «Інтера» Ганна Безлюдна або генеральний директор Національної телекомпанії України, колишній виконавчий продюсер телеканалу «Інтер» Єгор Бенкендорф, з якими вже ведуться переговори.

Нагадаємо, Inter Media Group Limited є опосередкованим власником 61% акцій телеканалу «Інтер», 90% Enter Film і «Піксель», а також каналів К1, К2, «Мега», НТН і «MTV-Україна».

Раніше вважалося, що Дмитро Фірташ є неофіційним власником групи «Інтер». Зокрема, посол США Вільям Тейлор у грудні 2008 року звітував, з посиланням на мас-медіа, що Дмитро Фірташ «придбав 61 % акцій української медіагрупи "Інтер", яка є власником і співвласником семи каналів і інформаційного агентства Ukrainian News Agency» (цей звіт було оприлюднено в грудні 2010 року на сайті Wikileaks).

У січні 2009 року Валерій Хорошковський повідомив в інтерв'ю «Українській правді», що Дмитро Фірташ володіє опціоном на придбання 50% Inter Media Group. У червні 2010 року пан Хорошковський заявив, що готовий продати свій медіабізнес - групу каналів «Інтер». У грудні 2010 року він повідомив, що веде переговори з Дмитром Фірташем.

Що стосується власності телеканалу «Інтер», то, за словами голови правління Ярослава Порохняка, станом на 11 грудня 2012 року структура акціонерів каналу виглядала так: 61% акцій володіла компанія «Український медіа проект» (дочірня компанія U.A. Inter Media Group Limited, 100% якої належали Валерію Хорошковському), 20% акцій «Інтера» належали російському «Первому каналу», 10% - Світлані Плужніковій, удові засновника каналу Ігоря Плужнікова.

За матеріалами «Телекритики»

інтер медіа хорошковський фірташ

Знак гривні
Знак гривні