Забудьте Бандеру, вчіть комуністів. У Табачника відфільтрували тести з історії України

Випускників українських шкіл «звільнили» від знань про Бандеру і Шухевича, зате нагадали про радянських героїв, партфункціонерів і Велику Вітчизняну війну.

Про це свідчать зміни, внесені в Програму зовнішнього незалежного оцінювання з історії України в 2013 році, які дослідили "Коментарі".

Так, у відомстві Табачника нарешті «вичистили» тести від згадок про військових і політичних діячів Степана Бандеру та Романа Шухевича, які зіграли чималу - нехай і по-різному оцінювану - роль в історії України. У торішній програмі Бандера значився в 25-му розділі «Західноукраїнські землі (1921-1939)» серед персоналій, про які потрібно знати, Шухевич - в 26-му розділі «Україна під час Другої світової війни (1939-1945)». У нинішньому році їх імена вилучені зі списків, при цьому 26-й розділ перейменований з урахуванням радянської ідеології, до якої має неприховану симпатію нинішній міністр освіти, - «Україна під час Другої світової та Великої вітчизняної війн (1939-1945)».

Водночас, в 22-му розділі, який охоплює період 1918-1920 рр.., до списку персоналій додалися вельми шановані радянською пропагандою червоний комдив Микола Щорс та політик Георгій Пятаков. Причому розділ також змінив свою назву. Якщо в минулому році йшлося про «Україну в боротьбі за збереження державної незалежності», то тепер про це ні слова. Зате кожен школяр може зробити висновок, що Щорс і Пятаков - це видні учасники «Українського державотворчого процесу».

Втім, це ні єдині зміни, що свідчать про взятий МОН курс на вибілювання радянського періоду. Так, наступний, 27-й розділ, раніше називався «Україна в умовах десталінізації (1953-1964)». Тепер - «в умовах політичної та економічної лібералізації суспільства». Змінився і список персоналій: з попереднього варіанту - Іван Світличний, Алла Горська, Іван Дзюба, Ліна Костенко, Левко Лук´яненко, Євген Сверстюк, Василь Симоненко - залишився тільки останній. А замість «вибулих» в списку з´явилися діячі, імена яких прославили СРСР - радянський партфункціонер Микола Підгорний, вчений Борис Патон, піонер комп´ютерної техніки Віктор Глушков та авіаконструктор Олег Антонов.

освіта історія табачник зно

Знак гривні
Знак гривні