Янукович скасував вояж до Путіна. Остаточно не вирішив, що «здасть» Кремлю в обмін на дешевий газ?

Президент Янукович відклав візит до Росії, під час якого, як очікували експерти, Україну мали штовхнути в обійми Митного союзу з РФ, Білорусією і Казахстаном.

Робочий візит президента України Віктора Януковича до Російської Федерації перенесений, повідомляє прес-служба глави української держави у вівторок. В прес-службі нагадали, що темами зустрічі президентів України та Росії визначені актуальні питання українсько-російського співробітництва, в першу чергу в енергетичній та торгово- економічній сферах. Зокрема - вироблення взаємоприйнятного механізму взаємодії України з Митним союзом Росії, Білорусі і Казахстану, передає Gazeta.ua.

"Для успішної реалізації цих домовленостей необхідні додаткові консультації на експертному рівні. У зв'язку з цим сторони домовилися про перенесення термінів візиту", - пояснює прес-служба президент України.

Щось у них не складається

У понеділок Київ і Москва повідомили, що Янукович 18 грудня відвідає з робочим візитом Російську Федерацію і обговорить з президентом РФ Володимиром Путіним питання вироблення взаємоприйнятного механізму взаємодії України з Митним союзом. Сторони планували також обговорити комплекс актуальних питань українсько-російського співробітництва, насамперед в енергетичній та торговельно-економічній сферах.

Помічник президента РФ Юрій Ушаков повідомив у вівторок, що візит президента України Віктора Януковича до Москви перенесено. "Необхідно провести додаткову експертну роботу з доведення тих документів, які спочатку планувалося в ході цього візиту підписати, для цього буде потрібно певний час, після чого будуть узгоджені конкретні терміни цього візиту", - заявив Ушаков журналістам.

Ціна питання – ціна на газ

Україна узгодила з експертами Митного союзу ціну газу на рівні $165 за 1 тис. куб. м у разі приєднання до союзу, пише далі Gazeta.ua.

Як заявив урядовий уповноважений з питань співпраці з РФ, країнами СНД, Євразійським економічним співтовариством (ЄврАзЕС) і регіональними об'єднаннями Валерій Мунтіян, компенсацією Києву за вступ до МС повинен стати низку економічних преференцій, фінансування яких ляже насамперед на Москву. В українському уряді наполягають, що їх список повинен бути узгоджений до офіційного старту переговорів про членство.

"Ми не зможемо вести діяльність в рамках робочої групи, не знаючи, які преференції у нас можуть бути. Крім того, народу, суспільству також потрібно пояснити, що ми отримаємо в обмін на згоду вступити в МС", - сказав Мунтіян.

Найбільш вигідною для Києва зміною має стати зниження вартості російського газу для України. Конкретні параметри нового газового договору сторони не розголошують. В уряді тим часом наполягають на триразовому зниженні ціни.

"Якщо в Росії та Білорусі газ буде по 165 доларів за тисячу кубометрів, а у нас - по 520 доларів, то в МС для нас не буде конкуренції, а буде поглинання наших активів російськими компаніями. Тож на експертних переговорах з представниками спілки ми погодили, що Україна також повинна отримати газ по 165 доларів", - заявив Мунтіян, зазначивши, що не поінформований про підсумкові домовленості, досягнуті до візиту президента.

Вартість російського газу для Білорусі в 2013 році становитиме $166 за 1 тис. куб. м.

Прогнози Мунтіяна виглядають вельми оптимістичними. Джерела в Міненерговугілля зазначають, що може йтися про більшу вартість. Одне з джерел у відомстві, грунтуючись на порівнянні російської ціни з ціною купівлі газу в Німеччині, повідомило, що максимально можлива вартість російського газу для України може становити $350 за 1 тис. куб. м.

"Якщо ціна буде вищою, домовленості позбудуться всякого сенсу", - Мунтіян

газ путін янукович політика економіка влада абзац

Знак гривні
Знак гривні