Помер останній полковник УПА

На світанку 13 грудня відійшов у вічність на 92-му році життя полковник УПА, кавалер Золотого хреста бойової заслуги Василь Левкович. Левкович був останнім із живих командирів УПА такого рангу.

Про це повідомляє ІА ZIK із посиланням на прес-центр ЦДВР.

Прощання відбудеться в суботу, 15 грудня, початок – о 12:00, храм Святих верховних апостолів Петра і Павла УГКЦ (Львів, вул. Театральна, 11, костел Єзуїтів).

Полковник Василь Левкович (6.02.1920 – 13.12.2012) – один із двадцяти нагороджених військовою нагородою Української повстанської армії Золотим хрестом бойової заслуги.

Від часу вступу в УПА у березні 1943 року пройшов шлях від чотового до командира Воєнної округи «Буг», у лютому 1946 року отримав високе звання майора Повстанської армії. А наприкінці того ж року йому присвоєно звання полковника, яке командування армії присвоїло посмертно, вважаючи його загиблим.

17 грудня 1946 року чекісти оточили його криївку, звідки витягли тіло отруєного димом командира. Слідство тривало близько року, Левкович був ув’язнений в Тюрмі на Лонцького у Львові та слідчій в’язниці МҐБ у Києві на Короленка (тепер Володимирська).

22 липня 1947 року Військовий трибунал військ МВД Київської області засудив Левковича до 25 років виправно-трудових таборів. Він повністю відсидів теомін покарання і був звільнений з Дубравного табору щойно 7 грудня 1971 року.

Навіть вийшовши на волю, продовжив свою боротьбу з радянською владою, вимагаючи перегляду вироку і визнання його військовополоненим, а не злочинцем. До здобуття незалежності України не визнавав себе громадянином СРСР, узявши паспорт лише незалежної України.

Помер полковник Василь Левкович у Львові 13 грудня 2012 року на світанку.

Прощання з полковником Василем Левковичем відбудеться в суботу у Львові. На прощанні будуть присутні керівництво міста та області, директор Національного музею «Тюрма на Лонцького» Руслан Забілий, родина полковника: дружина Ярослава, підпільниця, політв’язень, син Левкович Роман із дітьми Христиною, Денисом, Ольгою та дочка Саламін Дарія із синами Данилом та Захаром.

О 12:00 в суботу, 15 грудня, розпочнеться прощання з полковником Василем Левковичем у храмі Святих верховних апостолів Петра і Павла УГКЦ (Львів, вул. Театральна, 11, Костел Єзуїтів).

упа особистість історія

Знак гривні
Знак гривні