Євросоюз почав розслідування візової дискримінації українців

У Євросоюзі розпочато розслідування інформації про порушення міжнародних домовленостей при видачі віз громадянам України. За результатами розслідування, 10 країнам ЄС "строго вкажуть" на допущені порушення.

Про це заявив представник України при Європейському союзі Костянтин Єлісєєв у ході прес-клубу за участю послів та постійних представників України в провідних країнах світу і міжнародних організаціях.

За словами дипломата, в Євросоюзі стурбовані тим, що дипустанови деяких країн ЄС в Україні порушують окремі положення угоди про спрощення та порядок видачі віз і візового кодексу ЄС.

"Тому було чітко заявлено, що ЄС починає процедуру розслідування щодо порушень окремими державами-членами ЄС відповідних положень міжнародних документів та документів ЄС", — додав Єлісєєв.

Також він зазначив, що "це розслідування дає підстави сподіватися, що цим країнам буде суворо вказано на ті порушення, які вони допускають при процедурі видачі віз українських громадянам".

Як зазначив Єлісєєв, подібні порушення зафіксовані в представництвах 10 країн Європейського союзу.

Нагадаємо, раніше перший віце-прем'єр-міністр України Валерій Хорошковський заявив, що Європейська комісія готує претензії до країн-членів ЄС, які несправедливо ставляться до українців у візових питаннях.

"Для нас це було важливо почути, тому що ми хочемо справедливого ставлення до наших громадян, і завдання уряду постійно тримати руку на пульсі в цьому питанні", — зазначив перший віце-прем'єр.

ТВі

світ євросоюз політика візи

Знак гривні
Знак гривні