Перемога: громадськість змусила владу відмовитися від закону про наклеп.

Перемога, скоріше тимчасова, зовсім не гарантує, що закон так і не буде прийнятий. Наприклад, більшість у ВР повинна проголосувати, для того щоб зняти цей закон з розгляду (тому що він вже пройшов перше читання). Також, це може бути тимчасовою тактичною паузою з боку регіоналів, що полюбляють "розводити".

Не виключено, що після виборів, або навіть після поїздки Януковича у Нью-Йорк, цей або схожий закон будуть знов протягувати через парламент. Поки що насолоджуйтесь демагогією від влади, представники якої вдають із себе захисників демократії:

«Журавський не випадково прийняв рішення про відкликання. Він почув мою точку зору, точку зору своїх однопартійців. Такі рішення приймати поспіхом не можна», - сказав Янукович журналістам.

Учора увечері стало відомо, що народний депутат України, член парламентської фракції Партії Регіонів Віталій Журавський зареєстрував проект постанови про скасування рішення Верховної Ради України про прийняття в першому читанні проекту закону України про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України щодо посилення відповідальності за посягання на честь, гідність та ділову репутацію людини, повідомляє прес-служба Партії регіонів.

"Зваживши всі обставини і виходячи з державних інтересів, я прийняв рішення відкликати свій законопроект. Я розумію, що напередодні виборів до Верховної Ради будь-яка ініціатива буде сприйматися як мінімум з побоюванням і недовірою", - заявив Журавський.

Він підкреслив, що сподівається на підтримку з боку парламенту цієї постанови. За словами депутата, він залишається на тих же політичних позиціях і вважає давно назрілою необхідність посилення відповідальності за наклеп.

"Я вирішив сьогодні зняти це питання юридично, але не політично. Я залишаюся на тих же політичних позиціях і переконаннях: в суспільстві давно назріла необхідність посилення відповідальності за посягання на честь і гідність кожної людини, а не тільки політика", - пояснив парламентарій.

Журавський нагадав, що днями відвідав засідання Міжвідомчої робочої групи "Відкрита розмова", де мав можливість обговорити свою ініціативу з представниками мас-медіа та журналістських організацій.

"Після виборів я маю намір організувати серію "круглих столів", в яких візьмуть участь журналісти, правозахисники та вчені. Після широкого обговорення та вироблення спільного бачення майбутнього законопроекту, я маю намір представити його на розгляд парламенту", - зазначив політик.

Як повідомлялося, Верховна Рада України має намір повернути в законодавство поняття "наклеп" і передбачити за такі діяння кримінальну відповідальність.

За матеріалами Gazeta.ua

закон наклеп янукович медіа цензура влада

Знак гривні
Знак гривні