Відбувся останній мирний протест

Більше ста активістів зібралися у Києві у Мариїнському парку біля Верховної Ради, аби провести "Останній мирний протест".

Про це повідомляє кореспондент Gazeta.ua.

Представники громадських організацій та активісти протестують проти ухвалення законопроекту №2450 "Про порядок організації і проведення мирних заходів". Цей законопроект парламент має розглянути у четвер, 6 вересня. За словами учасників акції, законопроект значно звужує права громадян на проведення мирних зібрань.

Активісти почали збиратися у Маріїнському парку близько 23.00 5 вересня. На початку до них підійшли правохоронці та попросили показати дозвіл на проведення акцій. Неподалік будівлі парламенту стояв один мікроавтобус із правоохоронцями. Парком чергували кілька десятків міліціонерів. Проведенню акції вони не заважали, але 5 співробітників міліції постійно чатують біля протестувальників.

До протестувальників прийшов і народний депутат Андрій Парубій. Він пояснив свою присутність тим, що як народний депутат може в разі чого убезпечити мітингувальників від протиправних дій правоохоронців.

Активісти розстелили у парку кілимати. Правоохоронці попередили, що це дозволено, а от намети ставити у парку не можна.

В акції брали участь переважно молоді люди. Вони малювали плакати та кріпили іх до паркану біля ВР. Також засвітили дві жалобні свічки "в пам'ять" про мирні зібрання, які, за їхніми словами, у парламенті знищать остаточно.

Деякі активісти повісили на себе картонні колодки із написом "№2450" - номером законопроекту "Про порядок організації і проведення мирних заходів".

5 вересня подібні мітинги відбулися по всій країні біля обласних держадміністрацій. На 6 вересня заплановано ще три акції у різних містах.

акція мітинг протест спротив

Знак гривні
Знак гривні