Запрошуємо на останнє мирне зібрання в Україні

Вночі з середи на четвер біля стін Верховної Ради відбудеться остання акція мирного протесту в Україні. Це пов'язано з тим, що 6 вересня, у четвер, парламент України збереться для прийняття законопроекту № 2450 "Про мирні зібрання".

Введення у дію цього документу, проти якого більше двох років протестувала українська громадськість, фактично призведе до заборони мирних акцій протесту. Незважаючи на те, що свого часу найавторитетніший юридичний орган Європи - Венеціанська комісія - визнала законопроект № 2450 таким, що не відповідає не тільки загальноєвропейським нормам про права людини, але й прямо суперечить Конституції України, українська влада вирішила по-своєму.

І її можна зрозуміти: стрімко втрачаючи свій і так маленький рейтинг напередодні парламентських виборів, Партія регіонів та її поплічники у Верховній Раді намагаються убезпечити себе від можливих масових протестів під час та після виборів. Адже цілком ймовірно, що результати реального волевиявлення виборців і результати підконтрольної владі ЦВК будуть суттєво відрізнятись.

Як би там не було, у разі прийняття цього законопроекту Україна за рівнем демократії наблизиться до таких країн, як Білорусь та Північна Корея. Тому радимо всім скористатися унікальною можливістю взяти участь в останньому мирному зібрані в Україні.

P.S. Прохання брати з собою карімати та спальники

/via

протест метапротест

Знак гривні
Знак гривні