На що живе церква патріарха Кирила (ІНФОГРАФІКА)

Російська православна церква останнім часом перетворилася на одного з головних ньюсмейкерів. "Зниклі" годинник патріарха, дорогі автомобілі та інші "мирські втіхи" викликали у пересічних росіян багато різних питань.

Журнал "РБК" провів власне розслідування з метою з'ясувати, чим сьогодні володіє РПЦ і на що поширюються її бізнес-інтереси. У переліку виявилися розкішний готель, банки, будівлі, поставки автомобілів BMW, а також великі й малі заводи.

За інформацією видання, щорічний дохід РПЦ від пожертвувань та з інших джерел становить $100-150 млн готівкою. Частина цих грошей церковники інвестують у бізнес-проекти.

Першим у списку "перлин" організації значиться храм Христа Спасителя в Москві, де, як відомо, не займаються комерційною діяльністю. Журналісти встановили, що на території ХХС працюють хімчистка, трапезна палата, автомийка, шиномонтаж, автосервіс, платна парковка, безліч торгових яток. Річний оборот Фонду ХХС разом з трьома "дочками" не перевищує 40 млн руб., проте ще 372 млн руб. повинні надійти до Фонду з московського бюджету.

РПЦ не раз звинувачували в схильності до комерції, і в пам'яті ще свіжі скандали з безмитним ввезенням сигарет і торгівлею горілкою під церковним хоругвами, що вибухнули в 1990-і рр. У 2000-і ситуація не змінилася. У період з 2003 по 2010 роки підконтрольне РПЦ ЗАТ "АТ Вітал" володіло чвертю "БМВ Русланд", проте два роки тому компанія була ліквідована, і тепер на її місці прописана ТОВ "БМВ Русланд Трейдинг".

Крім імпорту іномарок, священнослужителі інвестують в такі традиційні галузі, як будівництво, ресторанний і готельний бізнес, оптова та роздрібна торгівля, сільське господарство та виробництво продуктів харчування, а також банківський сектор. Всі підконтрольні РПЦ комерційні підприємства за найскромнішими оцінками приносять до 600 млн руб. на рік, а вартість активів наближається до 2,3 млрд руб.

кирило гроші рпц

Знак гривні
Знак гривні