Астрофізики отримали надзвичайно чітке фото кілець Сатурну

Увага вчених NASA знову прикута до Сатурна: орбітальній станції Cassini вдалося отримати чіткі знімки планети та її супутників, що дозволило відновити вивчення загадкових кілець навколо планети. Останній раз такі виразні зображення вдавалося отримати два роки тому, зазначають дослідники NASA.

Завдяки зміні траєкторії польоту станції Cassini вченим відкрився чудовий вид на полюси, атмосферу і супутники Сатурна, повідомляється на офіційному сайті NASA. Знімків з нового ракурсу астрономи чекають з нетерпінням - за об'єктами, які тепер можна побачити, вони спостерігають вже багато років.

Завдяки новим фотографіям, як зазначає провідний штурман Cassini Дуан Рот в своєму блозі, вчені отримають більш повну тривимірну картину системи Сатурна. Наступна зміна орбіти, по якій рухається Cassini, намічена на кінець 2015 року: тоді корабель пройде між атмосферою і найближчим до планети кільцем, що обіцяє нові цінні знімки.

Одне з досягнень вчених NASA, які досліджують фотографії за допомогою Cassini, - виявлення рідкої води в глибині Титана, одного із супутників Сатурна. Спостерігаючи за обмерзлим космічним тілом, вчені виявили, що Титан стискується і розширюється, рухаючись по орбіті. "Помічені Cassini припливи на Титані дозволяють зробити майже незаперечний висновок, що в глибині супутника криється океан", - відзначають дослідники.

Щоправда, наявність океану на Титані ще не означає, що в ньому є життя, вказують вчені NASA. За їх припущеннями, життя виникає при контакті води і скель, а з чого складається дно знайденого океану - невідомо. Але вже встановлено, що вода на Титані "підсолена" аміаком.

Чіткий знімок кілець Сатурна, отриманий з Cassini.

наука nasa космос

Знак гривні
Знак гривні