Знайомтеся, нове обличчя Української культури - племінниця міністра-скрипаля. Угробили ще один журнал

Племінницю міністра культури Михайла Кулиняка, який грає на скрипці між ногами, зробили шеф-редактором журналу.

Оксана Гайдук, яку називають родичкою міністра-скрипаля, очолить журнал "Українська культура".

Про це стало відомо на прес-конференції, присвяченій виходу 1000-го номера журналу, пише "Дуся".

"... А 15-го травня на моє місце призначили випускницю Інституту журналістики, племінницю міністра культури України Оксану Гайдук", - заявила на заході вже колишній головний редактор журналу Марія Хрущак.

Журнал «Українська культура» – був достойним конкурент українському «Esquire», який досі виходить російською мовою, адже в цьому виданні орієнтуються не на московську журналістику, а пишуть про українські події. Про це говорить колишній головний редактор видання Марія Хрущак.

За її словами, ювілейне – тисячне – число журналу є прецедентом для українських культурологічних видань, адже не кожне з них нині долає бар’єр бодай у 50 номерів. Водночас, зазначає вона, працювати над таким проектом складно, бо видавці не завжди розуміють авторів.

«Було нам надзвичайно складно працювати. Було нерозуміння: що, навіщо, що це за люди, про яких ми пишемо. Боротьба з некомпетентністю – це було дуже складно. З іншого боку, завдяки цьому нерозумінню, можливо, нам вдалось зробити дуже багато і показати надзвичайно цікаві речі, які навіть складно собі уявити у видавництві Міністерства культури України», – говорить колишній редактор видання.

Нині, за словами Марії Хрущак, журнал Міністерства культури виходив нерегулярно. Головним чином – через брак фінансування, адже грошей, виділених цією установою, не вистачає, зауважує вона. А меценати, каже екс-редактор, співпрацювати з міністерством не хочуть, вважаючи створення комерційних проектів вигіднішим.

Письменнику Любку Дерешу подобався цей журнал:
«Звичайно, що з таким журналом не соромно поїхати і на Венеційську бієнале, і звернутися до видавців із Франкфурта чи Лейпціга. Тому, що цей журнал містить у собі те, що мене – як представника України – виводить за рамки тільки української ідентичності і робить мене цікавим та готовим до спілкування з представниками інших культур», – каже письменник.

«Українська культура» – культурно-освітній та літературно-мистецький ілюстрований журнал, що виходить з 1921 року. Із травня 2011 видання почало виходити в оновленому форматі, а у квітні цього року команда журналу змінилась у повному складі.

Судячи по сторінці Оксани Гайдук у соцмережі Facebook, дівчині десь 23-24 роки. У 2006-му вона закінчила школу № 16 у місті Кузнецьк Кемеровської області Російської Федерації.

Освіту журналіста племінниця Кулиняка отримувала в Інституті журналістики при університеті Шевченка. А своїм роботодавцем Оксана вказала дядькове Міністерство культури і туризму.

Міністр культури і туризму Михайло Кулиняк продемонстрував свою майстерність в якості скрипаля у різних позах.

Показовий виступ урядовець Миколи Азарова дав на церемонії вручення премій "Телетріумф" наприкінці минулого року.

До свого виступу на вечорі, як повідомив сам Кулиняк, він підготувався. Тож міністр упевнено взявся за скрипку і дав жару, загравши музику до популярних народних молдавських танців "Молдовеняска".

Грав Кулиняк емоційно. Якусь частину мелодії навіть зіграв, тримаючи скрипку на голові. А потім він взагалі засунув смичок між ніг і грав у такий "віртуозний" спосіб.

Оксана Гайдук

Міністр культури Михайло Кулиняка

культура корупція влада

Знак гривні
Знак гривні