Активісти хочуть, аби Рада збільшила штрафи за розкидання сміття

23 квітня о 10.30 активісти руху «Простір свободи», ініціативи «Зробимо Україну чистою!», Самоврядної альтернативної мережі (САМ), центру «Життя», руху «Ми – європейці» проведуть перед приміщенням Комітетів Верховної Ради (вул. Грушевського 18/2), де в цей час засідатиме Погоджувальна рада, акцію «Або штрафи за сміття, або віник в руки!».

З нагоди Всесвітнього дня Землі, що відзначається 22 квітня, громадськість вимагатиме від голів фракцій включити до розкладу засідань Ради на найближчі дні і прийняти проект Закону «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо викидання відходів у неналежних місцях)» (№ 9680).

У разі прийняття закону працівники міліції зможуть накладати штрафи в розмірі від 340 до 850 гривень за «викидання відходів, включаючи недопалки, обгортки, тару, будь-які інші відходи чи сміття» «за межі урн, контейнерів чи інших ємкостей, призначених для збирання, утилізації чи переробки сміття». Внесення законопроекту ініціювали активісти громадських організацій, стурбовані звичкою багатьох українців кидати сміття просто під ноги. Внаслідок безкарного поширення цієї звички засмічення населених пунктів та місць відпочинку набуває характеру справжньої катастрофи – Україна буквально втопає в смітті.

Без поширення на Україну світової практики високих штрафів за засмічення не можуть бути успішними й інші крокі, необхідні для очищення країни від сміття, такі як роздільне збирання й переробка відходів чи виховання з дитячого віку звички не смітити.

Активісти, які щороку прибирають засмічені парки та сквери, вручать головам фракцій звернення та віники із відрами: «Не можете підвищити штрафи, то прибирайте самі за тими, хто смітить!».

Частина організацій котра вимагає збільшення штрафів за викидання сміття планує провести масштабне прибирання в містах України 28 квітня

штраф сміття закон

Знак гривні
Знак гривні