Остання надія людства: від кліматичної катастрофи нас врятує лише корова схрещена з кенгуру?

Корови виробляють смачне молоко, а їх м'ясо йде на котлети для фастфудів. При цьому вони повільно, однак впевнено знищують світ - і є одним з найбільш загрозливих чинників забруднення атмосфери парниковими газами, другим за кількістю джерелом метану (що створюється в їх системі травлення).

Відмовитися від виробництва яловичини людство не в силах - занадто вона смачна. Однак, науковці принаймні спробують зменшити кількість викидів в атмосферу.

Справа в тому, що деякі травоядні - наприклад кенгуру, їдять так само як коровки, однак метану від них майже немає (в п'ять разів менше, і не забувайте, що на створення метану у корів також витрачається додаткова енергія ).

З'ясвалося, що трава у багатокамерних шлунках кенгуру ефективно перетравлюється з допомогою спеціального ферменту, який виробляє притаманна мікрофлорі цих тварин бактерія WG-1.

Отже, як ви здогадалися, генетикам залишається просто створити коровам шлунок з такою ж мікрофлорою, що й у кенгуру. Над чим вони інтенсивно і працюють на цей момент. Щоправда, на м'ясі таких "кенгуров" не можна буде поставити штамп "Без ГМО". З іншого боку, зменшити на 80% викиди метану і приблизно на третину кількість трави, яку будуть з'їдати "кенгурови", мабуть, того варте.

 

Щоправда, існує інший шлях - що допоможе зменшити викиди від вирощування тварин на 97%. Для цього прийдеться вирощувати м'ясо в лабораторіях, і створення технології поки що знаходиться на початкових стадіях.

наука майбутнє

Знак гривні
Знак гривні