Газовий авіаносець Shell - вбивця (російських) газопроводів

Компанія Shell почала розробку корабля, який може змінити правила гри в глобальній газовій галузі. Судно під назвою Prelude - це плавучий завод із видобутку, переробки та зрідження природного газу.

Корабель матиме титанічні розміри - понад 500 метрів у довжину та 600 тисяч тонн водомісткості. Це вшестеро перевищує найбільший авіаносець ВМС США.

Як відомо, наразі видобуток вуглеводневої сировини із морського дна є чи не найбільш перспективним напрямком розвитку галузі. Однак існує потужний фактор стримування - "офшорне" родовище газу, розташоване за кількасот кілометрів від берега, потрібно не просто розбурити, а прокласти газопровід до узбережжя. При цьому, якщо в даному регіоні нема споживачів газу, на узбережжі доводиться будувати завод із зрідження газу, забезпечувати доступ до нього танкерів-газовозів і т.д.

Кораблі на кшталт Prelude вирішують цю проблему в комплексі. Величезне судно прибуває до родовища і стає на постійний якір. З нього ведеться буріння. Видобутий газ тут же на борту судна переробляється та охолоджується до рідкого стану, після чого продукт завантажуют на танкери-газовози.

Подібна концепція фактично ставить хрест на російській ідеї побудови гігантських підводних газопроводів, у тому числі "зав"язаних" на морські родовища на кшталт Штокмановського в Баренцевому морі. "Газовий авіаносець" Shell забезпечує значно більшу гнучкість, простоту та ефективність видобутку та транспортування газу - а отже,
і нижчу собівартість.

Судно отримало своє ім'я за назвою газового родовища Prelude (200 км від узбережжя Австралії), яке повністю належить Shell. Його запаси становлять близько 850 мільярдів кубометрів газу. В Shell розраховують, що газовидобувний корабель працюватиме на родовищі протягом 25 років. Після чого він буде переміщений до інших морських родовищ.

Робота над створенням концепції "плавучого газового завода" велася в Shell декілька років. Минулого тижня було прийнято остаточне рішення розпочати проектування та будівництво. Очікується, що корабель буде спущений на воду в 2017 році.

газ технології

Знак гривні
Знак гривні