Табачник придумав, як лупити зі студентів щороку більше

У новому законі про вищу освіту студентам пропонують платити одразу за чотири роки навчання у вузі.

Нагадаємо, міністр освіти Дмитро Табачник запевняв, що проект нового закону про вищу освіту не передбачає змін в оплаті за навчання, пише "Комсомольская правда в Украине".

Проте студентські громадські організації не повірили міністру на слово і самі порівняли відповідні розділи в чинному документі і в проекті нового.

Виявилося, що Дмитро Табачник злукавив. У чинному законі про вищу освіту розмір плати за весь період навчання встановлюється у договорі і не може змінювати протягом усього терміну навчання. Крім того, за навчання у вузі можна заплатити відразу за весь період або ж частинами - щомісячно, по семестрах або щорічно. При цьому порядок виплат не впливає на вартість навчання.

А от у новій редакції закону цей пункт звучить вже по-іншому. "У проекті йдеться про те, що якщо студент внесе плату за весь період навчання авансом, то вартість не буде змінюватися", - зазначає координатор громадської ініціативи "Студентський захист" Андрій Черних. "А якщо студент вирішить платити за навчання частинами – помісячно, щосеместру чи щорічно, на кожному навчальному курсі вартість навчання будуть перераховувати з урахуванням рівня інфляції за попередній календарний рік", - додав він.

http://www.expres.ua

Знак гривні
Знак гривні