Громадськість добилася прийняття закону про доступ до інформації.

За відповідний документ, який вніс депутат від БЮТ Андрій Шевченко, проголосували 408 депутатів.

Перед цим парламент ухвалив проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення доступу до публічної інформації, автором якого були депутати від Партії регіонів Олена Бондаренко, Володимир Ландік та НУНСівець Юрій Стець.

За це рішення проголосували 412 депутатів.

Закон зобовязує органи державної влади надавати інформацію на запити журналістів. Ініціювали законопроект громадські організації. Після тривалих перговорів предстаників громадськості і журналістів з керівництвом фракції ПР було досягнено домовленості про прийняття цього закону. Проте декілька раз голосування зривалося, зокрема через політичні баталії і вихід опозиціних депутатів із сесійної зали.

Перед розглядом цих документів, віце-спікер Адам Мартинюк, який вів засідання, заявив, що тексти документів суперечать регламенту Верховної Ради.

Водночас автори законопроектів наполягали на їх розгляді парламентом. Після цього Мартинюк поставив на голосування питання, чи бажає Верховна Рада розглядати ці законопроекти "всупереч регламенту". За проголосували 377 депутатів.

У цей час журналісти у ложі преси повісили плакат "Доступ до публічної інформації - зараз, або ніколи".

Побачивши це, Мартинюк сказав: "Шановні колеги журналісти, ви можете вішати лозунги у себе в редакціях. Ви приходите на робоче місце не з лозунгами, а з мікрофонами, ручками, і плакати тут не допоможуть. Верховна Рада і без вас знає, що робити".

Як відомо, раніше з'явилася інформація, що фракція Компартії збирається зірвати голосування за законопроекти про доступ до публічної інформації.

Попереду багато роботи - тепер громадськість має змусити Закон запрцювати.
Це буде відмінним тестом, чи хочемо ми користуватися такими важливими інструментами для зміни країни, як інформація.

закон самоорганізація

Знак гривні
Знак гривні