Новий табачниківський закнопроект “Про вищу освіту” суперечить обіцянкам Януковича і комерціалізує вищу освіту

Найбільш одіозні норми проекту:

1). Законопроект № 7486-1 дозволяє адміністраціям вищих навчальних закладів необмежено збільшувати розмір плати за навчання студентів-контрактників. Ця норма суперечить 22 та 53 статті Конституції, суперечить обіцянкам з передвиборчих програм “Блоку Литвина” та Комуністичної Партії України щодо гарантій доступності освіти, а також обіцянці Президента Віктора Януковича про забезпечення широкого доступу талановитої молоді до нових знань “незалежно від… фінансових можливостей батьків”.

“Формулювання міністерського проекту загрожує збільшенням під час навчання плати з поправкою на індекс інфляції, а також на деякий нерегламентований ректорський “ікс”, - пояснюють в молодіжній організації. - “Сьогодні ж чинний Закон “Про вищу освіту” гарантує, що протягом усього строку навчання розмір плати змінюватись не може. Досі ця гарантія неодноразово дозволяла студентам-контрактникам вигравати у суперечках з ректоратами, якщо ті намагались невиправдано збільшувати ціну за навчання.”

2). Законопроект № 7486-1 пропонує скасувати прив’язку плати навчання та надання додаткових освітніх послуг до грошової одиниці України – гривні. Це суперечить статтям 22 та 53 Конституції, а також суперечить вищезгаданим передвиборчим обіцянкам “Блоку Литвина”, Комуністичної Партії України та Президента Віктора Януковича.

3). Законопроект № 7486-1 пропонує вилучити гарантію про прийняття на перший курс за безплатною формою навчання студентів дистанційної (заочної), вечірньої та екстернатної форм навчання. Норма суперечить 22 та 53 статтям Конституції, суперечить передвиборчій обіцянці Партії регіонів про пропорцію бюджетних місць у ВНЗ, суперечить і передвиборчій обіцянці Віктора Януковича про законодавче збільшення кількості бюджетних місць у державних вищих навчальних закладах на 25%. Також це порушує вищезгадані обіцянки “Блоку Литвина” та Комуністичної Партії.

Решта небезпечних норм проекту загрожує повернути високий рівень хабарництва в школи та ВНЗ на стадії вступу абітурієнтів, а також ліквідувати один з здобутків чинного Закону № 1798-VI (“щодо питань студентського самоврядування”), прийняття якого роками добивались студентські та молодіжні організації, та інші норми

Докладніший аналіз небезпек законопроекту № 7486-1 можна завантажити тут - http://fri.com.ua/?p=7052

"Ми просимо членів Комітету не направляти законопроект № 7486-1 на перше читання без проведення комітетських слухань за участі, перш за все, студентських та молодіжних організацій," - каже Голова «Фундація Регіональних Ініціатив» (ФРІ) Євген Демченко, а також наголошує, що влада ще з 2008 року ігнорує вимоги молоді щодо різних редакцій зазначених норм з попередніх проектів Закону "Про вищу освіту".

Завантажити текст законопроекту № 7486-1 можна тут - http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_1?id=&pf3511=39329

Додаткова інформація за тел.: +380976555576 (Назар Тодоля, ФРІ)

освіта корупція табачник

Знак гривні
Знак гривні