У затриманих білоруських опозиціонерів забирають дитину

Сина кандидата в президенти Андрія Саннікова і його дружини журналістки Ірини Халіп хочуть забрати в дитячий будинок.

Органи опіки зацікавилися дитиною затриманих під час акції в Мінську кандидата в президенти Андрія Саннікова і його дружини журналістки Ірини Халіп і хотіли забрати малюкаї в дитячий будинок.

Трирічний Данило після затримання батька і матері знаходиться під опікою матері Ірини - Люцини та дідуся Володимира.

Про те, що онуком зацікавилися органи опіки, Люцині Халіп повідомили по телефону з дитячого саду, який відвідує дитина. Дзвінок застав матір журналістки біля будівлі КДБ, де вона намагалася передати теплі речі дочці, яка міститься в ізоляторі. Їй повідомили, зо малюка відокремили від інших дітей і хочуть забрати в дитячий будинок.

Халіп попрямувала в дитячий сад, щоб з'ясувати причину інтересу органів опіки до свого внука.

"Представники органів опіки запропонували мені оформити опікунство над моїм онуком Данилом, сином Ірини і Андрія", - розповіла журналістам Люцина Халіп пізніше.

Жінка уточнила, що чиновники заявили про зацікавленість у тому, щоб дитина жила в сім'ї. Разом з тим бабусі запропоновано протягом місяця оформити опікунство над онуком. Зокрема, їй належить в цей термін пройти всі необхідні інстанції, включаючи медкомісію, надати документи, що свідчать про те, що вона не піддавалася кримінальному переслідуванню. Органи опіки також перевірять житлові умови, в яких буде перебувати Данило, поки його батьки перебувають під вартою.

Як відомо, в ізоляторі КДБ знаходяться кандидати в президенти Віталій Римашевський, Володимир Некляев, Алесь Михалевич, Микола Статкевич, Андрій Санніков. Дружину Саннікова Халіп також затримано.

Екс-президент СРСР Михайло Горбачов і уповноважений з прав людини в РФ Володимир Лукін звернулися до президента Білорусі Олександра Лукашенка з проханням звільнити журналістку "Нової газети" Халіп, яка була затримана в ході ходи 19 грудня після президентських виборів.

"Михайло Сергійович направив білоруському президенту листа, де попросив звільнити Ірину, привівши відповідні доводи", - повідомили в прес-службі "Горбачов-фонду".

У свою чергу в прес-службі Лукіна розповіли, що омбудсмен у своєму листі Лукашенку "звертає увагу і на людський фактор ситуації".

"Вся справа в тому, що у Ірини є трирічна дитина, яка зараз знаходиться під опікою її немолодих батьків. Адже чоловік журналістки екс-кандидат у президенти Білорусі також затриманий. Безумовно, таку ситуацію з маленькою дитиною не можна не враховувати", - зазначив співрозмовник.

У листопаді 2006 року президент Лукашенко видав декрет "Про додаткові заходи щодо державного захисту дітей у неблагополучних сім'ях ". У звітах міністерства освіти значиться, що за дев'ять місяців минулого року держава відібрала у поганих батьків 1844 дитини.

Саннікови

ТСН

репресії білорусь

Знак гривні
Знак гривні