Італійські та британські дикуни, на відміну від наших протестувальників, громлять міста

В Об'єднаному Королівстві проводять вже третій за рахунком етап маршів проти підвищення вартості вищої освіти (Фото 1 - 15). У вівторок, 30 листопада, в Лондоні на Парламентській площі зібралися кілька тисяч студентів столичних вишів. З метою недопущення безладів у центрі британської столиці зосередилися посилені наряди поліції.

Мітингувальники виступають проти намірів уряду скоротити на 40% фінансування університетів. Утворену "прогалину" влада планує компенсувати за рахунок підвищення плати за навчання. Нині плата підданих Великобританії за вищу освіту становить у середньому близько 3,3 тис фунтів ($5,6 тис.) на рік. Однак з 2012 року уряд має намір підвищити її до 9 тис. фунтів ($14,5 тис).

У той же час в Італії десятки тисяч старшокласників, ліцеїстів та студентів, а також викладачі і професори університетів, які підтримують їх вимоги, вже протягом двох місяців ведуть безперервну боротьбу проти аналогічної реформи. Її пов'язують з ім'ям міністра освіти Італії Маріястеллою Джелміні.

До парламентського Палацу Монтечіторіо в Римі прийшли тисячі маніфестантів. Їм вдалося заблокувати сили охорони правопорядку. Рух транспорту в центрі столиці фактично паралізовано.

У Мілані студентам вдалося на якийсь час зайняти два залізничні вокзали. Аналогічну акцію провели молодіжні групи у Венеції. У Болоньї близько семи тисяч старшокласників і студентів блокували рух по швидкісній автомагістралі загальнонаціонального значення А14. Масові маніфестації відбуваються у Неаполі, Палермо, Барі. У Мілані і Брешії відбулися невеликі сутички маніфестантів з поліцією.

Італія

Британія

Україна

І після цього у вас залишається комлекс меншовартості щодо старшого европейського брата?
(Останне фото - Олександр Сенько).

італія КАТ протест британія цивілізація

Знак гривні
Знак гривні