Чеський дипломат натякнув, що українська міліція кришує мафію, яка сидить на заробітчанах

У сфері працевлаштування українців в Чехії діє чесько-українська мафія.

Про це заявив тимчасовий повірений у справах посольства Чехії в Україні Вітєзслав Півонька в інтерв'ю "Радіо Свобода".

"Що ж до проблеми з робочими візами й працевлаштуванням українців у Чехії, то скажу відкрито: у цій сфері діє чесько-українська мафія. Люди наймаються на роботу до Чехії через агенції, але отримують не те, що їм обіцяли", - сказав він.

"Працедавець платить 150 крон за годину роботи, але робітник отримає на руки лише 80. Це великий бізнес", - зазначив дипломат.

"Ми маємо "почистити" цю ситуацію, знайти цих людей і припинити їхню діяльність. Це спільне завдання і для нашої, і для вашої влади", - заявив Півонька.

Він також наголосив, що "Чехія входить у п'ятірку найлояльніших до громадян України посольств".

"Але нас, все ж, критикують. Чому? А тому, що під нашими консульськими установами і посольством, на території України, а не на території чеських дипломатичних місій, діють корупційні групи. Вони організовують чергу до посольства і продають місця у цих чергах", - сказав дипломат.

За словами Півоньки, "це люди, які пропонують платні послуги за те, що не має жодного відношення до роботи самого посольства чи консульств і до візового режиму між Україною та Чехією".

"Ми вже не раз офіційно зверталися з цього приводу до МЗС України. Кожний місяць ми посилаємо офіційну ноту. Ми платимо за охорону від Міністерства внутрішніх справ України. Ми сфотографували цих людей і передали їхні фото до МВС. Але поки нічого не змінилося", - зазначив він.

міліція заробітчан чехія

Знак гривні
Знак гривні