Київський слідчий, майор Пучко звинувачує своє начальство у системному вимаганні хабарів від учасників ДТП

Майор стверджує, що його колишній керівник, начальник відділу з розслідування ДТП слідчого управління ГУ МВС у Києві Сергій Матвейкін, "вимагав брати хабарі з учасників ДТП за закриття кримінальних справ".

"Матвейкін запропонував "смикати" матеріали кримінальних справ з райуправлінь, відбирати ті з них, де фігурують власники дорогих машин. Я повинен був викликати водія, поговорити, і, якби водій погоджувався платити, ми повинні були "робити" статтю 6 п. 2 КПК (справа підлягає закриттю через відсутність складу злочину - ред.)", - цитує Пучка газета Сегодня.

Пучко заявив, що відмовився від такої пропозиції, після чого виник конфлікт. "Мені Матвейкін так і казав: Володю, давай косити бабки. А я відповідав: Дорогий, це в'язниця. У цьому відділі невинних водіїв і загиблих в аваріях робили винними, а це великий гріх", - додав Пучко.

"Я писав рапорти заступникові міністра МВС Петру Коляді й в Управління внутрішньої безпеки про те, що тут конкретне беззаконня, але мене ніхто не чув. Зараз проти мене порушено кримінальну справу за хабар, триває суд. Але я доведу, що не винен", - підкреслив він.

У свою чергу в київському главку звинувачення Пучка називають брехнею і подають на колишнього колегу до суду за наклеп. "Пучко - машина зла! Його звільнено за хабар у $ 2 000, який документували працівники СБУ. Можливо, він мстить за те, що йому не дали процвітати так, як він хотів. Його ж виганяли, як собаку, звідусіль, де він працював, у його роботі було багато порушень. Будучи слідчим, він допитував тільки тих учасників ДТП і свідків, яких йому було вигідно допитувати. А зараз кидається, наче щур, загнаний в кут", - заявив Матвейкін.

Пучка звільнили з МВС влітку цього року.

відео міліція скандал корупція

Знак гривні
Знак гривні