Фрагменти

Шмигаль попередив про складну зиму: як захищають енергетику від ракет РФ

Наступна зима не буде легкою для України, оскільки енергетика залишається однією з головних цілей російських обстрілів.

Фото ілюстративне. Джерело: Укренерго
Фото ілюстративне. Джерело: Укренерго

Про це заявив перший віцепрем'єр-міністр – міністр енергетики Денис Шмигаль, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Чи буде наступна зима легкою – ні. Ворог веде війну на виснаження, і енергетика залишиться його головною ціллю. Бо саме вона тримає на собі все – тепло, воду, світло, логістику, економіку, життя країни", – сказав Шмигаль.

За його словами, в умовах повномасштабної війни та щоденних балістичних ударів українська енергетична система змінюється, зокрема створюється нова архітектура її роботи.

Захист від балістики

Шмигаль зазначив, що в Україні розробили укриття для енергетичних об'єктів різних рівнів і потужностей, а енергетики та інженери створили інженерно-технічний захист, який дає змогу захищати енергетичні об'єкти навіть після влучання балістичних ракет.

"Наші енергетики та інженери створили унікальний інженерно-технічний захист, який допомагає захистити енергетичні об'єкти навіть після прильоту балістичних ракет. Пошкодження ремонтуються за тиждень, а не за місяці", – наголосив він.

Енергообладнання від партнерів

Окремо Шмигаль відзначив підтримку міжнародних партнерів, завдяки якій, за його словами, вдається реалізовувати заходи із захисту та відновлення енергетики.

"Майже 6000 тонн енергетичного обладнання цьогоріч відправили з розподільчих хабів у наші регіони, в наші громади", – повідомив перший віцепрем'єр.

За його словами, йдеться, зокрема, про генератори, трансформатори, когенераційні установки та блочно-модульні котельні.

енегетика енергетична безпека захист обстріли енергосистем шмигаль