Фрагменти

Катування та сексуальне насильство: на Одещині ДБР викрило групу працівників РТЦК (ФОТО)

Державне бюро розслідувань викрило в одному з районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Одеської області масштабну схему незаконного примусу громадян до мобілізації.

dbr-vikrilo-grupu-pracivnikiv-rtck

Про це повідомляє пресслужба ДБР.

За даними слідства, для покращення показників мобілізації шестеро посадовців РТЦК організували протиправний механізм доставлення та утримання чоловіків.

До діяльності вони залучили трьох представників місцевої громадської організації, які допомагали розшукувати громадян та збирати інформацію про них.

Мобілізація через побої та знущання

Правоохоронці задокументували численні факти жорстокого поводження з потерпілими, яких примусово доставляли до центру комплектування. Чоловіків незаконно утримували в приміщеннях установи, піддавали побоям, залякуванням та психологічному тиску.

Крім того, слідство встановило окремі факти вчинення щодо потерпілих насильницьких дій сексуального характеру.

Під час обшуків у фігурантів вилучили гумові кийки, молотки та інші предмети, які зловмисники використовували для фізичного впливу на людей.

Арешт без права застави

Наразі правоохоронці затримали дев’ятьох учасників організованої групи. Їм повідомлено про підозру у катуванні, незаконному позбавленні волі та грабежі.

Усім фігурантам суд уже обрав запобіжний захід — тримання під вартою без права внесення застави. Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває, працівники ДБР продовжують встановлювати інших можливих потерпілих та всіх осіб, які можуть бути причетні до цих злочинів.

дбр катування мобілізація одещина тцк