Фрагменти
Росія завербувала дітей для терактів у двох українських школах. СБУ та Нацпол запобігли масовим убивствам (ФОТО)
Служба безпеки України та Національна поліція запобігли серії терактів у Кіровоградській та Одеській областях. Вони викрили двох місцевих школярів, які на замовлення РФ мали підірвати свої ліцеї та розстріляти однокласників із вогнепальної зброї.
Про це повідомляють Нацпол, СБУ, Кіровоградська обласна прокуратура.
Як розповіли правоохоронці, схема передбачала, що після масового вбивства діти мають вчинити самогубство, щоб росіяни змогли позбутися зайвих свідків своєї причетності.
Методи вербування підлітків
Слідство встановило, що спецслужби РФ завербували неповнолітніх через платформи Telegram та TikTok. Російські агенти використовували маніпулятивні технології та психологічний тиск, спекулюючи на темах «справедливої помсти» за шкільні образи або залякуючи дітей розправою над їхніми родичами.
Куратори надавали підліткам покрокові інструкції щодо виготовлення вибухівки та тактики нападу, штовхаючи їх на особливо тяжкі злочини заради дестабілізації ситуації в Україні.
Підготовка теракту в Олександрії на Кіровоградщині
Найбільш активну фазу підготовки задокументували на Кіровоградщині, де 15-річний учень ліцею в місті Олександрія власноруч виготовив саморобний вибуховий пристрій.
Хлопець замовляв необхідні хімічні компоненти через інтернет, отримував їх у поштових відділеннях та проводив тестові підриви на відкритій місцевості, фіксуючи процес на відео для звітності перед російським куратором.
За планом РФ, школяр мав активувати бомбу в приміщенні шкільної їдальні під час перерви, а потім використати рушницю свого діда та мисливський ніж для розправи над тими, хто виживе після вибуху.
За даними прокуратури, підліток усвідомлював наслідки своїх дій і прагнув отримати емоційне задоволення від страждань однолітків.
Запобігання масовому вбивству на Одещині
Паралельно в Одеській області правоохоронці викрили 11-річного учня на початковому етапі його вербування. Встановлено, що представники спецслужб РФ планували відправити йому поштову посилку з вогнепальною зброєю та боєприпасами для вчинення теракту в його навчальному закладі.
Завдяки злагодженій роботі оперативників та кіберфахівців, реалізацію цього плану вдалося зупинити ще до передачі зброї.
Кримінальна відповідальність
Під час обшуків у фігуранта на Кіровоградщині правоохоронці вилучили готову вибухівку, компоненти для її виготовлення, рушницю, а також гаджети з прямими доказами комунікації з ворогом.
15-річному школяру повідомлено про підозру у готуванні до вчинення терористичного акту за частиною 1 статті 14 та частиною 1 статті 258 Кримінального кодексу України. Прокурори вже підготували клопотання про тримання під вартою як запобіжний захід. Підозрюваному загрожує до 10 років позбавлення волі.
Нацполіція вкотре звертається до батьків із закликом ретельно контролювати онлайн-життя дітей, аби запобігти їхньому втягуванню в російські диверсійні мережі.