Після скандалу навколо закону НАБУ швидко завершило чотири гучні справи

Після того, як 22 липня набрав чинності закон, що посилив вплив генерального прокурора та обмежив незалежність антикорупційних органів, НАБУ оголосило про завершення рослідування одразу чотирьох резонансних кримінальних проваджень. Про це пише видання Главком.

Фото: УП
Фото: УП

Ця активізація антикорупційних органів збіглася в часі з публічною заявою нового генпрокурора Руслана Кравченка про намір втручатися в окремі справи, які роками розслідує НАБУ. «У таких провадженнях буду ставити питання і, можливо, створювати загальну слідчу групу з інших працівників», — заявив Кравченко.

Після цього НАБУ різко змінило темп роботи — за два дні, з 23 по 24 липня, було завершено чотири справи, які до того роками тягнулися.

Для порівняння. За даними громадської організації «Центр протидії корупції» (готує щомісячні антикорпуційні дайджести), у червні НАБУ і САП завершили розслідування двох кримінальних проваджень, травні – одного; квітні – п’яти, березні – трьох, лютому – чотирьох. А, наприклад, у січні цього року не було взагалі повідомлень від антикорупційних органів про кількість справ, доведених до кінця.

Від Текстів зазначимо, що НАБУ часто критикують, що після гучних піар-повідомлень справи розслідуються роками і не передаються в суд, а реальних вироків взагалі одиниці.

Мільярдні махінації в ПриватБанку

Нарешті НАБУ завершило розслідування однієї з найбільших справ про привласнення понад 9 мільярдів гривень із ПриватБанку до його націоналізації. За даними слідства, гроші виводилися через схему фіктивних кредитів, оформлених на підконтрольні структури.

Читайте також: НАБУ спотикання. Як шість днів у липні відтягують вступ України до ЄС на роки

У справі фігурують шестеро підозрюваних, серед яких — олігарх Ігор Коломойський, який перебуває під вартою з 2023 року.

Незадеклароване майно очільника АМКУ

Павлу Кириленку, голові Антимонопольного комітету, інкримінують недекларування значного майна — серед якого кілька квартир у Києві та Ужгороді, житловий будинок площею понад 220 кв. м під Києвом, дві земельні ділянки, два гаражні бокси, шість паркомісць, три нежитлові приміщення загальною площею понад 190 кв. м та автомобіль BMW X3. Окрім цього, триває розгляд окремої справи про ймовірне незаконне збагачення Кириленка на суму понад 70 мільйонів гривень, яку вже передано до Вищого антикорупційного суду.

Фіктивні рішення для «ухилянтів» в Одеській області

У Білгород-Дністровському суді на Одещині судді системно виносили рішення, які дозволяли чоловікам уникати мобілізації. Найпоширеніша підстава — статус «єдиного батька». За даними слідства, за такі ухвали просили $3,5 тисячі. Встановлено 1040 подібних рішень, винесених протягом останнього року.

300 тисяч доларів за безкарність

Завершено ще одну справу — цього разу проти співробітника СБУ, який, за версією слідства, вимагав $300 тисяч за знищення матеріалів щодо незаконного переправлення чоловіків за кордон. Якщо відмовлялись — погрожував ініціювати кримінальне переслідування за серйознішими статтями.

набу прокуратура слідство

Знак гривні
Знак гривні