Колишній CEO Google виробляє дрони для війни в Україні. Навіщо йому це?

Ерік Шмідт, колишній CEO Google, активно працює над розробкою дронів для військових потреб в Україні. Що керує американським бізнесменом і як це впливає на ринок виробництва дронів в Україні, розповідає Економічна Правда.

Ерік Шмідт, Володимир зеленський, Рустем Умєров та Андрій Єрмак. Фото: Міноборони
Ерік Шмідт, Володимир зеленський, Рустем Умєров та Андрій Єрмак. Фото: Міноборони

Дронова dream team

Шмідт — це не просто колишній керівник Google. Він перейшов до розробки військових технологій, зокрема дронів та систем автономності, й обрав Україну як важливий майданчик для випробувань нових технологій.

У рамках цього проєкту Шмідт вже кілька років формує команду, яку в Америці б назвали «dream team». Її завдання — розробка дронів, зокрема одного з найбільш ефективних у боротьбі з шахедами.

Це робить Шмідта важливим партнером для України, адже він може надати доступ до новітніх технологій без затримок та бюрократії, пов’язаних із дозвільними процедурами у Вашингтоні. Для Шмідта це також шанс стати лідером нової військово-технологічної епохи, а не просто архітектором цифрової цивільної революції.

Читайте також: Виїхали за кордон, мобілізувалися, працюють на Різдво і сидять без світла: що показують дані Google про українців

Попри очевидну вигоду від такої співпраці, ставлення до Шмідта серед українських військових технологій різниться. Є скепсис, недовіра та побоювання щодо його справжніх мотивів. Як відомо, не всі раді його появі в Україні.

Скепсис щодо Еріка Шмідта

Шмідт — не лише стратегічний союзник України, який тестує тут свої ідеї. Насамперед він жорсткий і прагматичний бізнесмен.

У такому світлі важко бачити в ньому мецената. Сам Шмідт у приватних розмовах наголошує, що не заробляє в Україні. Водночас найчастіше його критикують за те, що він, нібито, прагне безоплатно отримати українські технології — через військових і виробників — аби потім перепродати їх значно дорожче.

Втім, частина українських виробників застерігає від повної залежності від технологій американського підприємця. Вони бояться, що бізнесмен може витіснити їх із ринку. Шмідт уміє тонко балансувати між власними інвестиціями та локальним виробництвом. За словами співрозмовників ЕП, значна частина його дронів збирається на підрядах з українськими компаніями — зокрема тими, що виготовляють корпуси.

Google виробництво БПЛА дрони інновації

Знак гривні
Знак гривні