Командувач СБС «Мадяр» назвав три ключові виклики для Сил оборони України
Командувач Сил безпілотних систем Роберт «Мадяр» Бровді назвав три ключові виклики для українських військових та описав реалії дронової війни сьогодення, з якими доведеться зіткнутись арміям країн НАТО.

Про це він розповів на міжнародній конференції LANDEURO в німецькому Вісбадені, повідомляє "Мілітарний".
Командувач СБС виділив три ключові загрози з російського боку, які можуть стати або вже стали викликами для українських Сил оборони.
«Перша загроза: Путін направляє на війну більше піхоти, ніж ми можемо щомісяця знищити.
Друга: Путін знайшов дуже зручну, дешеву і ефективну зброю для залякування цивільного населення України і знищення нашої інфраструктури, назва їй — Shahed.
Третє: всі хто хотів воювати в Україні вже воює, тому ми не розраховуємо на манну небесну з неба. Але ми знаємо що з цим робити і робимо це на власному досвіді, на власній крові за допомогою підтримки партнерів», — розповів Роберт Бровді.
За словами «Мадяра», на сьогодні під його командуванням об’єднуються 12 підрозділів безпілотних систем, чисельність яких складає усього 2% від всієї армії України. При цьому новий рід військ вносить ключовий внесок у знищення російських військ.
«Ми знищуємо одну з трьох одиниць живої сили супротивника, а також одну з кожних трьох ворожих цілей», — сказав командувач.
Все це говорить про важливість ролі безпілотників на сучасному полі бою. Бровді наголосив, що досвід України з безпілотними системами має стати основою нової глобальної оборонної стратегії для країн-партнерів.
Уже зараз дрони створили так звану «кілзону» глибиною близько 20 кілометрів навколо смуги фронту, де цілі активно уражаються безпілотниками. Тому логістика підрозділів на передовій перекладається на наземні роботизовані комплекси.
Іншим прикладом є український проєкт ешелонованої «стіни» із дронів-перехоплювачів, яка має зупинити у повітрі все, від розвідувальних до ударних дронів, що летить в бік України.
«Коли Путін запускав по 100 шахедів по Україні, він обіцяв 500, і ми відносились до цього як не до серйозної загрози. Сьогодні нам взагалі не смішно, адже відмітку у 400 одиниць щодня ми вже перетнули.
Наш досвід буде безцінним для всього притомного світу, тому що будь-яку країну може чекати саме така перспектива. Я не знаю яка з країн НАТО спроможна захистити своє місто, приймаючи сім днів на тиждень по 200-300 шахедів без зупину. Ваша національна безпека вимагає оперативного перегляду», — заявив «Мадяр».