Чому варто дозволити знімати фото та відео повітряних боїв над Україною
Візуальні матеріали, які демонструють, як українські сили збивають ворожі дрони і ракети, є потужним свідченням сили та ефективності української протиповітряної оборони. Про це пише головний редактор Texty.org.ua Роман Кульчинський, пояснюючи, чому, на його думку, варто дозволити знімати фото та відео повітряних боїв над Україною. Далі його пряма мова.

Прочитав цікаву думку одного контроверсійного американця, що коли ми показуємо адміністрації США зруйновані Росією будинки, то це тільки завдає нам шкоди, бо вони думають: о боже, які росіяни безбашенні, краще їх не злити. Причому так було і за Байдена, так є і за Трампа. Тому треба показувати не страждання, а досягнення. Досягнень у нас теж вистачає. Важко з цим не погодитися.
Сам факт, що ми відбиваємо дедалі більші дроново-ракетні атаки й наша ППО не знищується повністю, як недавно в Ірані, — це вже велике досягнення. Хоча в нас і цілком справедливо критикують владу за те, що ми вчасно не вийшли на принципово технологічніші рішення для ППО.
І це досягнення теж потрібно використовувати для того, щоб тримати фокус уваги громадян різних країн на війні в Україні, щоб моральний дух європейських союзників не занепадав і щоб американці, які підтримують Україну, пишалися об’єктом своєї прихильності.
Те, як наші збивають дрони і ракети, видовищно, красиво й свідчить про нашу силу. Ці фотографії привертають увагу і добре розходяться в різних медіа. На жаль, через заборону таких фотографій дуже і дуже мало.
Я колись у Штатах показував фотки розбомблених будинків прихильникові України і за його реакцією бачив, що він не хоче на це дивитися. Це й не дивно, люди не люблять довго спостерігати за стражданнями інших. Куди приємніше бути причетним до перемоги, а фото збиття дронів чи повітряних боїв загалом дає відчуття такої причетності.
Повітряні бої — це те, що заряджало б наших друзів оптимізмом.
Якщо влада не хоче, щоб народ це сам фотографував і постив (наприклад, в Ізраїлі, що відомий суворою військовою цензурою, заборони на фото і відео збиття в небі ворожих ракет немає), зробіть пул своїх перевірених фотографів з українських і світових медіа, хай вони узгоджують із військовими свої фото та відео, але роблять їх і публікують багато й на різних платформах та в різних медіа.