Чому культурна спільнота вимагає відставки міністра культури Точицького
Коаліція дієвців культури та активісти громадянського суспільства звернулися до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з вимогою відставки міністра культури та стратегічних комунікацій Миколи Точицького.

Як наголошується у відкритому листі, приводом стала управлінська безпорадність і неефективність Точицького, зокрема щодо збереження культурної спадщини України.
Серед причин необхідності відставки Точицького у листі також перелічені наступні:
- бездіяльність щодо евакуації державного музейного фонду;
- кадрові призначення некомпетентних управлінців у сфері культурної спадщини (а саме – Сергія Бєляєва, заступника міністра з культурної спадщини, та Володимира Шорнікова, директора департаменту захисту та збереження культурної спадщини);
- неефективне планування бюджетного фінансування та використання донорської допомоги;
- непрозора комунікація діяльності МКСК
- необґрунтованість управлінських рішень щодо звільнень очільників інституцій (зокрема, згадано звільнення генерального директора Національного заповідника “Києво-Печерська Лавра” Максима Остапенка)
"Звільнення генерального директора Національного заповідника “Києво-Печерська Лавра” виразно демонструє порушення, які вчиняє міністр і його підлеглі", — йдеться у листі.
На прикладі звільнення Остапенка автори листа докладно пояснюють, яким чином, на їх думку, міністр та його підлеглі вчиняють порушення.
Лубок і лояльність
Експертка зі стратегічних комунікацій Любов Цибульська на своїй сторінці у соцмережах докладніше розповіла про політику міністерства на чолі з Точицьким.
«Міністерство культури, яке минулого року гучно додало собі до назви (але не функціоналу) «стратегічні комунікації» під лідерством Точицького запамʼяталось одними невдачами.
Нічого не створивши, команда Точицького вирішила, що треба почати ефектно — з руйнувань. Так була спроба публічна, а потім і тиха зруйнувати Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.
Безглузді звільнення поодиноких ефективних керівників, відсутність бачення, примітивна комунікація кожного свого заходу, лубок і несмак — так увійде в історію цей міністр та його радники. А ще — тим, що повністю ігнорував дієвців культури та комунікацій і жодного разу з ними сам не зустрівся», — написала Цибульська.
За її словами, найбільшою проблемою міністра є відсутність субʼєктності і цілковита лояльність.
«Міністр не мав мандату на рішення і взаємодію з професійними спільнотами. Його завданням було виконувати накази з Офісу Президента — так про це кажуть всередині міністерства. Зокрема, завдання заступниці Єрмака Ковальської. Кажуть, саме вона привела до міністра політтехнолога Медведчука в якості керівника Центру страткому. І саме вона здійснює ручне управління усіма важливими ініціативами міністерства.
Навіть не хочу ділитись, в якому розчаруванні та збентеженні наші європейські партнери після спілкування з цими «реформаторами», — зазначила Любов Цибульська.
На момент публікації лист з вимогою відставки Точицького підписали понад 130 людей, серед яких – керівники музеїв, університетські викладачі, театральні та кінодіячі, журналісти. Процес збору підписів триває.