Дрони атакували завод «Енергія» у Росії: це ключовий постачальник у виробництві багатьох озброєнь
У ніч на 23 травня група далекобійних дронів уразила російське підприємство ПАТ «Енергія» у Єльці Липецької області.

Як пишуть російські пабліки, місцеві жителі повідомляють, що чули понад 10 вибухів. За словами очевидців, принаймні декілька безпілотників досягли своєї цілі.
Губернатор Липецької області Ігор Артамонов заявив, що в промисловій зоні впали уламки, спричинивши загоряння. Також він повідомив про вісім постраждалих і евакуацію.
ПАТ «Енергія» — найбільше в Росії підприємство, що спеціалізується на виробництві хімічних джерел струму. "Від пальчикових батарей до джерел струму для ракет "Булава та космічних апаратів — все це роблять на єлецькому підприємстві "Енергія". Завод працює з 1941 року", — писали раніше місцеві ЗМІ.
Завод є ключовим постачальником у виробництві десятків видів озброєнь та аерокосмічній галузі. Продукція заводу широко використовується у різних секторах, включаючи оборонну промисловість, цивільну авіацію, морський транспорт та енергетичний комплекс.
За словами керівника Центру протидії дезінформації Андрія Коваленка, завод виготовляє:
- Акумулятори та батареї: для безпілотних літальних апаратів, авіації, морського флоту, радіотехніки.
- Літій-іонні та ртутно-цинкові елементи, що використовуються в системах зв’язку, управління, радіоелектронної боротьби (РЕБ) та тренажерах для танків і ракетних комплексів.
- Електрохімічні конденсатори: застосовуються для потреб Міністерства оборони РФ.
- Світлооптичні енергетичні установки: забезпечують автономне енергопостачання без прокладання ліній електропередач.
«Енергія» є постачальником Міністерства оборони РФ, а також співпрацює з іншими державними структурами, такими як Роскосмос, МВС, ФСБ, МНС та Газпром. Продукція заводу використовується в системах зв’язку, управління, РЕБ, БПЛА, а також у виробництві ракет «Іскандер» і «Кинджал».
ПАТ "Енергія" за підсумками 2024 року наростило випуск товарної продукції майже вдвічі.
Завод перебуває під санкціями ЄС, США, Японії та інших країн через його значення для російського військово-промислового комплексу.