Росіяни ставилися до Портнова «як до таджика»: «одкровення» зрадника Царьова про вбитого юриста

Колишній народний депутат-зрадник Олег Царьов розповів про значний вплив експолітика та юриста Андрія Портнова на судову систему України.

Співробітники судової поліції працюють біля тіла Андрія Портнов після того, як його застрелили невідомі біля школи в Мадриді, Іспанія, 21 травня 2025 року. (Фото AP/Пол Вайт)
Співробітники судової поліції працюють біля тіла Андрія Портнов після того, як його застрелили невідомі біля школи в Мадриді, Іспанія, 21 травня 2025 року. (Фото AP/Пол Вайт)

За словами Царьова, гонорари за «розв'язання питань» сягали до $10 млн, пише «Главком».

«Андрій призначав усіх суддів... Кваліфікаційна комісія була під ним і значна частина суддів в Україні була ним призначена. Це означає, що він міг зателефонувати, попросити, запропонувати», – заявив Царьов.

Крім того, Царьов стверджує, що юридична компанія Портнова була залучена практично до всіх корпоративних війн в Україні, працюючи то на одній, то на іншій стороні. «У рейдерських, антирейдерських захопленнях. Замовниками були олігархи або політики – перші особи в країні», – пояснив він.

З приходом до влади Володимира Зеленського, каже Царьов, Портнов через тодішнього голову Офісу президента Андрія Богдана намагався «порішати» питання однієї впливової бізнес-групи. За його словами, замовлень було багато: це стосувалося збереження активів, закриття кримінальних справ, а також виключення осіб із санкційних списків.

«Андрій питання вирішував майже всі. Гонорари доходили до $10 млн за питання», – наголосив Царьов. Однак він додав, що не всі питання вирішувалися, і така масштабна діяльність неминуче створювала невдоволених людей, особливо враховуючи розмір гонорарів.

Царьов заявив, що Портнов у 2014 втік з України до Росії і там намагався отримати російський паспорт, але РФ заслуг не оцінила і поставилася до нього як до звичайного трудового мігранта.

«Він не міг отримати громадянство, і його кілька разів затримували звичайні патрульні, як якогось таджика. Я не хотів образити таджиків, я маю на увазі як звичайного мігранта, який порушив міграційне законодавство. Він до такого не звик, він поїхав в Європу, потім повернувся в Україну і продовжував розрулювати складні конфліктні ситуації на судові рішення» розповів колаборант.

Також, як вказує журналіст Денис Казанський, на смерть Портнова відреагувала ще одна зрадниця України – юристка Тетяна Монтян. Вона заявила, що Портнов мав проблеми з російськими силовиками, які поміщали його в «мавп'ятник» через сварку зі співробітниками ФСБ.

Нагадаємо, колишнього заступника глави Адміністрації президента України Віктора Януковича, радника президента-втікача Андрія Портнова 21 травня застрелили в мадридському передмісті.

Докладніше про це читайте тут: Вбивство Портнова у Мадриді: що пишуть іспанські медіа

вбивство зрадники портнов судова система

Знак гривні
Знак гривні