Стародавній Успенський собор у Каневі офіційно передано ПЦУ. Епіфаній провів першу молитву (ФОТО)

Успенський собор у Каневі на Черкащині офіційно передали Православній церкві України.

Фото з фейсбук-сторінки Миколи Точицького
Фото з фейсбук-сторінки Миколи Точицького

Про це повідомив міністр культури та стратегічних комунікацій України Микола Точицький.

"Блаженніший Епіфаній провів першу велелюдну Всеукраїнську міжконфесійну Молитву, яка означила цей історичний крок.

Храм, де два дні українська громада прощалася з Тарасом Шевченком 164 роки тому, нарешті перебуває у духовному просторі України, звільнившись від паразитування московських церковників", — написав він.

Як повідомили у Черкаській єпархії ПЦУ, прибувши до Успенського собору, митрополит Епіфаній ознайомився з маршрутом перепоховання  Тараса Шевченка. З Успенського собору у 1861 році розпочалося прощання з поетом. Хвилиною мовчання о 9:00 вшанували пам’ять полеглих захисників України.

Також приділили увагу питанню подальшого функціонування Успенського собору, який повернули до ПЦУ.

"Це рішення відкриває нові можливості для збереження, реставрації та розвитку собору як частини Шевченківського національного заповідника і важливої духовної спадщини України", – йдеться у дописі.

Нагадаємо, у 2024 році суд зобов'язав Київську митрополію УПЦ (МП) повернути в державну власність Успенський (Георгіївський) собор. Як наголосили в Офісі генпрокурора, це об’єкт культурної спадщини національного значення. Орієнтовна вартість будівлі Успенського собору становить понад 8,5 млн грн.

У серпні 2024 року православна громада Канева проголосувала за приєднання собору до складу ПЦУ.

Канівський Успенський собор Св. Георгія собор був збудований у 1144 році за кошти князя Всеволода Олеговича. За архітектурою собор близький до київських церков — Кирилівської і Богородиці Пирогощі. Собор порівняно добре зберіг усі риси старої архітектури.

культурна спадщина пцу релігійна безпека черкащина історична пам'ять

Знак гривні
Знак гривні