У ЗСУ сформували першу штурмову мотоциклетну роту (ВІДЕО). Чому це рішення неоднозначне
У складі 425-го окремого штурмового полку «Скала» сформовано першу в Збройних силах України штурмову мотоциклетну роту.

Про це повідомила пресслужба полку.
Зазначається, що під час підготовки бійців провели дві години за кермом та відпрацьовували стрільбу в русі, випустивши тисячі набоїв.
"У результаті маємо сучасну “кавалерію”, основне завдання якої — стрімко прориватися до ворожих позицій, за допомогою штурмових дій та оперативно змінювати напрямок удару", — йдеться у повідомленні.
У підрозділі також оприлюднили відео підготовки мотоциклетних штурмовиків. На відео вони пересуваються "роєм", сидячи по двоє на мотоциклі. Один водій, інший – стрілець.
Як припускає "Мілітарний", за аналогією з росіянами, у роті можливий розподіл мотоциклів на ролі: один може бути носієм засобів радіоелектронної протидії, а інший — буксувати ноші для поранених чи боєкомплект.
Видання зазначає, що росіяни використовують мотоциклетні штурми уже протягом року. "Тактика використання мотоциклів у штурмових діях російськими військами не є новою — вона розвивалась щонайменше протягом останнього року, поступово виходячи на якісно новий рівень, зокрема масовості", — пишуть аналітики порталу.
Читайте також: Чому росіяни почали активно застосовувати мотоцикли на фронті
Водночас ексначальник штабу 12-ї бригади спецпризначення "Азов" Богдан Кротевич зауважує, що в росіян тактика мотоциклетних штурмів працює за принципом одноразовості особового складу та "нескінченного" мобілізаційного ресурсу.
"Покажіть мені мотоциклетну штурмову роту, яка пережила більше двох штурмів (і хоча б половина особового складу залишилася в строю) — тоді я визнаю, що помилявся.
Але так — мотоцикл абсолютно нормальне рішення, якщо використовується в обороні як метод швидкої маневрової доставки бійця на позицію. І, по суті, саме так він і використовується ще з 2014 року. Але, будь ласка, почніть думати про оборону і створення резервів. Забудьте про штурми, поки не будуть виконані попередні умови. В нас людей не стає більше, ми не мобілізуємо десятками тисяч мігрантів, як це робить Росія", — написав Кротевич.