На Громадському радіо стартував документальний проєкт «Чорнобиль. Спогади живих людей»
На Громадському радіо стартував документальний проєкт заступниці головної редакторки Олени Ребрик «Чорнобиль. Спогади живих людей». Він присвячений усім, хто втратив свій дім унаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

«Чорнобиль. Спогади живих людей» — це масштабне дослідження у форматі інтерв’ю, рефлексія про місто Чорнобиль, його мешканців, їхнє життя до і після аварії та біль після втрати дому.
«Цей проєкт можна було би назвати історією однієї сім’ї, моєї сім’ї, але нас таких немало. Родин, чиє життя назавжди змінив вибух на Чорнобильській атомній електростанції 26 квітня 1986 року, — говорить Олена Ребрик у першому випуску проєкту. — Завдяки моїм рідним, ці спогади й роздуми розкажуть про те, якими були Чорнобиль та Прип’ять до аварії, про емоції людей до та після. Як вони любили, страждали, сміялися, дорослішали, дружили, святкували, працювали та мріяли. У своєму рідному місті. Про їхні звичаї, побут та історію. Про зв’язок поколінь та його втрату».
Проєкт виходитиме частинами раз на тиждень на сайті «Громадського радіо». Наразі вже опубліковано три випуски.
У першому — «Ми ніколи не повернемося додому» — Олена описує життя своєї родини в Чорнобилі до аварії: побут, традиції, звичаї. Також у цьому випуску авторка розповідає історію міста, посилаючись на дослідження.
У другому — «Голодомор, репресії, війна» — мама Олени згадує своїх батьків і Чорнобиль їхньої молодості, початку XX століття. Йдеться про Голодомор, війну, радянські репресії проти мешканців міста, зокрема й членів їхньої родини.
У третьому — «Ніби ми всі досі сидимо на вокзалі, і ми не вдома…» — мама Олени розповідає про дитинство у Чорнобилі, сімейні традиції й кухню. Також вона згадує найстрашніше — аварію на ЧАЕС, паніку, евакуацію та непоправну шкоду, якої людям могло завдати зволікання радянської влади.