Новий робот Vulcan викликає побоювання щодо масової втрати робочих місць (ФОТО)
Компанія Amazon розробила робота з дотиковою чутливістю, який зможе захоплювати близько трьох чвертей усіх предметів на її величезних складах.

Про це пише The Guardain.
Робот Vulcan був представлений у німецькому Дортмунді. У компанії заявили, що він буде впроваджений у всьому світі протягом наступних кількох років.
Vulcan призначений для допомоги людям у сортуванні товарів для зберігання та підготовки їх до доставки. Це остання новинка в серії роботів, які відіграють дедалі більшу роль у масштабних операціях онлайн-ритейлера.
Аарон Парнесс, директор з робототехніки Amazon, охарактеризував Vulcan як "фундаментальний стрибок уперед у сфері робототехніки. Він не просто бачить світ — він його відчуває, що відкриває можливості, які раніше були недоступні для роботів Amazon".
Роботи Vulcan зможуть ідентифікувати об'єкти на дотик за допомогою штучного інтелекту, щоб визначити, з чим вони можуть і не можуть впоратися, і з'ясувати, як найкраще їх забрати. Вони працюватимуть разом з людьми, які зараз розміщують і дістають товари зі стелажів, що доставляють до них на спеціальні станції колісні роботи — таких в Amazon вже понад 750 тисяч.
Vulcan зможе розміщувати товари на верхніх і нижніх рівнях стелажів, що дасть змогу працівникам не користуватися драбинами або не нахилятися під час роботи.
Читайте також: Бойові роботи з інтегрованим ШІ вже працюють на фронті, — Міноборони (ФОТО)
Поява такого робота, вочевидь, викликає занепокоєння щодо втрати робочих місць, оскільки ритейлери скорочують участь людей у роботі розподільчих центрів, де сьогодні працюють тисячі людей.
Багато торговельних компаній заявили, що збільшують інвестиції в автоматизацію на тлі зростання витрат на працю в усьому світі. Amazon, зокрема, стикається зі страйками у Великій Британії та інших країнах через низьку оплату праці на складах.
У 2023 році економісти з Goldman Sachs припустили, що до 2030 року внаслідок розвитку генеративного ШІ у світі можуть зникнути 300 мільйонів робочих місць, а ще більше професій зазнає радикальних змін.
Утім, головний технолог з робототехніки в Amazon Тай Брейді зазначив, що роботи не можуть повністю замінити людей у складських операціях компанії.
"Люди завжди будуть частиною процесу", — сказав він, тоді як машини візьмуть на себе "чорну, рутинну і повторювану" роботу.
« Не існує такого поняття, як повна автоматизація. Такого просто немає, бо завжди потрібні люди, які розуміють цінність операцій і керуються здоровим глуздом — наприклад, чи справді щось виконує свою роботу?» — пояснює Брейді.
Він також вказує, що участь людей може допомогти захистити систему від потенційних зломів — особливо в умовах, коли ритейлери посилюють заходи кібербезпеки.
Брейді зазначає, що штучний інтелект сприяє створенню роботів, які можуть автономно орієнтуватися у складних просторах і безпечно рухатися поруч із людьми та іншими об'єктами. За його словами, нове покоління роботів уже здатне «просити про допомогу», щоб навчатися нових способів виконання завдань.
«Це справді захопливо — об’єднати розум і тіло, — резюмує він. — Це нарешті стало реальністю, і це лише початок».